Koronavirüsü yaydığı gerekçesiyle hapis cezası verildi! Detaylar...

28 yaşındaki Tri'nin Temmuz ayı başlarında ülkenin güneyindeki Ca Mau kentinden başkent Ho Chi Minh'e motosikletle seyahat ettiği, sağlık formunu doldururken yanlış bilgi verdiği, yetkililere yalan söylediği bildirildi. daha önce ziyaret ettiği ve karantina kurallarına uymadığı yerler.

SERT ÖNLEMLERE UYMAMIŞTI!

O dönemde Vietnam'da diğer şehirlerden Ho Chi Minh'er'e gidenler kendilerini 21 gün karantinaya almak zorunda kaldı. Koronavirüs testi pozitif çıkan Tri'nin, bazı aileleriyle birlikte ziyaret ettiği bir sosyal merkezdeki kişilere de virüsü bulaştırdığı ortaya çıktı.

Yakın zamana kadar Vietnam, aldığı sert önlemlerle Covid-19 salgınıyla mücadelede başarılı ülkelerden biri olarak gösteriliyordu.

DELTA VARYANTI!

Ancak Haziran ayından bu yana Vietnam'da koronavirüs vaka sayısında artış yaşandı. Bu artışın en önemli nedeni ise çok daha bulaşıcı olan Delta varyantı. Vietnam'da şimdiye kadar 530.000'den fazla koronavirüs vakası görüldü.

Virüsün neden olduğu Covid-19 hastalığı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 13.300'ü geçti. Covid ölümlerinin çoğu son aylarda görüldü. En fazla vaka ve ölümün yaşandığı şehir ise başkent Ho Chi Minh.

- Erzurum Haber, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.erzurumhaber.com.tr/haber/7853842/koronavirusu-yaydigi-gerekcesiyle-hapis-cezasi-verildi-detaylar