Prof. Dr. Zafer Kurugöl'e tepki yağdı! Bebeklere kızamık aşısı yerine koronavirüs aşısı....

Prof. Zafer Kurugöl, 6 aylık veya 1 aylık bebeklerin yanlışlıkla Covid-19'a karşı aşılandığını, aşının hiçbir yan etkisinin olmadığını, sonuçların ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacağını söyledi. 

"YANLIŞLIKLA BEBEKLERE KORONAVİRÜS AŞISI YAPILDI"

Prof. Dr. Kurugöl şunları ifade etti:

"Zaman zaman yanlışlıkla bazı durumlar oluyor. Mesela sağlık ocaklarında yanlışlıkla Hepatit B ve kızamık gibi başka bir aşıyla karıştırabiliyorlar. Küçük çocuklara Kovid aşısı yapıldığı oluyor. Biz böyle vakalarla da karşılaştık.

Sizi temin ederim hiçbir yan etki olmadı bu kişilerde ve son derece de iyi antikor oldu. 6 aylık veya 1 aylık bebekte bile çok iyi şeyler oldu. Bunları yayınlayacağız zaten. Ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacak. Küçük bebeklerde yüksek doz verseniz bile yan etkisi açısından bir sıkıntı olmuyor."

TEPKİ YAĞDI!

6 aylık veya 1 aylık bebeklerin yanlışlıkla koronavirüs aşısı yapıldığını söyleyen Prof. Dr. Kurugöl'e sosyal medyada çok sayıda tepki geldi.

AİLE HEKİMLERİ FEDERASYONU'NDAN AÇIKLAMA!

Haber Global'in haberine göre Aile Hekimleri Federasyonu'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Aile Sağlığı Merkezlerinde "yanlışlıkla" aşı sırası gelmemiş kişilere uygulama yapıldığı iddiası gereği yansıtmamaktadır. Aşılar barkod okutarak, sistemle eşleşme yapılarak vatandaşlara uygulanmaktadır" denildi.

12 YAŞ VE ÜZERİ İZİN VERİLMİŞTİ!

Ülkemizde 12 yaş ve üzeri kişilere ailelerinin izni ile aşı onayı verilmiştir.

- Erzurum Haber, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.erzurumhaber.com.tr/haber/7828076/prof-dr-zafer-kurugole-tepki-yagdi-bebeklere-kizamik-asisi-yerine-koronavirus-asisi