Katil zanlısı tutuklandı!

Erzincan'da 2 kişiyi öldürdükten sonra Munzur Mahallesi Geçit TOKİ'deki evinin balkonunda eline aldığı tüfekle güvenlik güçlerine direnen şüpheli Murat B.'nin sorgusu asayişin düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirildi ve özel harekat polisi, İl Jandarma Komutanlığı'nda tamamlandı.

Zanlının ilk ifadesi ile olayın detayları da ortaya çıktı. Şüpheli Murat B.'nin öldürmek istediği hedefin ilk adının, boşandığı 2 çocuğunun annesi olan eski eşi olduğu ortaya çıktı. Kısa bir süre önce gözaltına alınan ve eski eşini dövdüğü için adliyeye sevk edilen Murat B.'nin serbest bırakıldığı ve hakkında uzaklaştırma kararı çıkarıldığı belirlendi.

Eşini öldürmeyi planlayan zanlının, dün kiraladığı araçla Pelitli'de arıcılık yapan Ordu Mustafa Yıldız'a giderek Yıldız'dan arıcısının maskesini ve tüfeğini istediği öğrenildi. Olumsuz yanıt alınması üzerine zanlının Yıldız'ı öldürdüğü, arıcının maskesini alarak olay yerinden ayrıldığı, ardından maske takarak kendini kamufle ettiği ve eski eşinin bulunduğu Mertekli Mahallesi'ne gittiği öğrenildi.

Eski eşinin kaldığı evi ve çevreyi gözetleyen zanlının bazı vatandaşlar tarafından fark edildiği ve hayvanları almak için evden çıkan eski eşinin babası Ali Kurt'u gördüğü öğrenildi. meraya, ikinci cinayeti de yakın mesafeden tüfekle vurdu.

Ali Kurt olay yerinde hayatını kaybederken, zanlının Munzur Mahallesi Geçit TOKİ'de kiraladığı eve gittiği öğrenildi. Evin balkonuna tüfekle çıkıp içki içen zanlı, yaklaşık 4 saat süren ikna çalışmalarının sonuçsuz kalması üzerine etkisiz hale getirildi.

Sorgusu tamamlanan zanlı bugün adliyeye sevk edildi. Dün yapılan operasyonda zanlının polisten kaçmaya çalışırken düşüp bacağını kırdığı görüldü. Polisin tekerlekli sandalyeyle adliyeye getirdiği zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

- Erzurum Haber, Bölge bölümünde yayınlandı
https://www.erzurumhaber.com.tr/video/7740316/katil-zanlisi-tutuklandi