Sel Felaketi!

Ekiplerin yaptığı hasar tespit çalışmasında ilk belirlemelere göre 40 ev ve 6 araç hasar gördü.  Selin vurduğu İnkaya köyünde incelemelerde bulunan Sarıkamış Kaymakamı Recep Kosal, AFAD Kars İl Müdürü Oktay Ayğan ve hasar tespit çalışması yapan ekiplerden bilgi alarak, sel mağdurlarının taleplerini dinledi.

Sarıkamış'ın İnkaya köyünde ekiplerin hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Hasar tespit çalışmalarına Kaymakam Recep Kosal, AFAD Müdürü Oktay Aygan ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Aytaç Çetinkaya eşlik ediyor.

Kaymakam Kosal ve beraberindekiler ev ev dolaşarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Sarıkamış Kaymakamı Recep Kosal, "Şiddetli yağış nedeniyle Sarıkamış İnkaya köyümüzde derenin taşması sonucu bazı evlerimizde maddi hasar meydana geldi.

İl Özel İdaresi, AFAD, Jandarma ve Sosyal Yardım Vakfı çalışanlarımız şu anda sahada, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü personelimiz şu anda sahada hasar tespiti yapıyor.

Çok şükür bir can kaybımız olmadı. Hasar tespitlerimiz gece ve yarın devam edecek. Tüm vatandaşlarımıza dedi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, "Birincisi ne kadar hasar var?" Kosal, Şu anda dere boyunca 20'den fazla evde hasar var. Ama tabii ki çalışmalar devam ediyor. Yarın sağlıklı rakamlar çıkacak, dedi.

Öte yandan selin vurduğu İnkaya köyünde İl Özel İdaresi ekipleri ve DSİ ekipleri iş makineleriyle köydeki çamuru temizlerken, jandarma arama kurtarma ve AFAD ekipleri de hasar tespit çalışması yapıyor. Sarıkamış Kaymakamlığı tarafından selden etkilenen vatandaşlara sıcak yemek dağıtıldı.

- Erzurum Haber, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.erzurumhaber.com.tr/video/7612039/sel-felaketi