Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonunda yakalanan elebaşı Mehmet Zeki Fidan:

24 Ocak 2019 tarihinde Erzurum - Erzincan karayolunda uygulama noktasında şüphe üzerine durdurulan tırda yapılan aramada 1 ton 535 kilogram eroin ele geçirilmişti. Olayın ardından Emniyet Müdürlüğü ekiplerince derinleştirilen tahkikatta yakalanan 8 sanık bugün Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkarıldı. Cumhuriyet tarihinde tek operasyonda ele geçirilen en yüksek miktardaki eroin olarak polis kayıtlarına geçen olayla ilgili olarak uyuşturucu şebekesinin lideri olduğu öne sürülen tutuklu sanık Mehmet Zeki Fidan ile Saruhan Özçelik, Ali Yıldırım, Mahmut Mısır, Ahmet Özdemir, Erdal Ergi, Hacı Karahan ve tutuksuz sanık Mazlum Özdemir polisin yoğun güvenlik önlemleri altında Erzurum Adliyesine getirildi.10.20 sıralarında başlayan duruşmaya sanıkların yakınları da izleyici olarak katıldı.

Duruşmanın ilk oturumunda sanıklardan Mehmet Zeki Fidan, Saruhan Özçelik, Mahmut Mısır, Erdal Ergi, Ali Yıldırım ve Hacı Karahan savunmalarını verdi.

  • “Ailemden ve çevremden korktum”

  • - Erzurum Haber, Asayiş bölümünde yayınlandı
    https://www.erzurumhaber.com.tr/haber/3194944/cumhuriyet-tarihinin-en-buyuk-uyusturucu-operasyonunda-yakalanan-elebasi-mehmet-zeki-fidan