Milletvekili Aydemir istişare turunda

Milletvekili Aydemir'in gün içerisinde ilk durağı Erzurum Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti Odası oldu. Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti Odası Başkanı Yücel Karakaya’yı ziyaret eden Aydemir,yakın zamanda yeğenini ahirete uğurlayan Karakaya’ya taziyelerini iletti.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Milletvekili Aydemir: “Dolmuş ve Minibüsçüler Odamızı ziyaret edip yetkililerle istişarelerde bulunduk. Oda çalışanlarının siyaset kurumundan beklentilerini konuşmak, içinde bulundukları halin fotoğrafını görmek, baktığımız açıya derinlik kazandırdı.” dedi.

Aydemir’in ikinci durağı ise Erzurum Bakkallar ve Manavlar Odası oldu. Bakkallar ve Manavlar Odası Başkanı Samet Erdoğan’ı makamında ziyaret eden Milletvekili Aydemir: “İnancımız o ki, bakkallar, toplumu muhkem kılan birer sigorta hükmündedirler. Öyleyse, korunup kollanmaları gerekir. Bakkaların Türk kültüründe müstesna bir konumu vardır. İl ekonomisinin canlı hafızalarıdır. Bu ticaret mekânları aynı zamanda bulundukları mahalleler itibariyle birer muhabbet, meşveret adresleridir.” dedi.

Aydemir: “Erzurum’da Bakkal Kültürü Canlılığını Koruyor”

Erzurum’da bakkallık kültürünün hala çok canlı olduğunu ve bu durumdan memnun olduklarını ifade eden Milletvekili Aydemir: “Erzurum’da adı bir marka gibi hafızalarda canlı kalan bakkallarımız vardı. Bu ticaret mekânları kentin ekonomik dinamizmini tarif ettiği gibi, Erzurum’un aynı zamanda birer kültür aktarım adresleriydi. Bakkallar Ailelerin dert ortakları, geçim sırdaşları konumundaydı.” şeklinde konuştu.

Milletvekili Aydemir Başkan Erdoğan ve yönetimine başarı dileklerini sunarak oradan ayrıldı.

"Kalkınmada Temel Unsur, Pozitif Bakış Ve Girişim"

AK Partinin çözüm siyaseti ürettiğini, geçmişin kırılganlık ve çöküşe neden olan sorunlar siyasetini ülke ekonomi gündeminden kaldırdığının altını çizen Aydemir: “Biz hep kalkınmada temel unsurun pozitif bakış ve girişim olduğunu kaydettik. Yokluk ve sefalet söylemlerinin yanlış ve yanlı olduğu, böylesi düşüncelerde esasın toplum dinamizmini yok etmeye yönelik bulunduğunu, söylem sahiplerinin ülke değer ve kaynaklarından habersiz kaldıklarını hatırlattık. Kültürümüzde, ’yok’ şeytan işidir şeklinde çok beliğ bir vurgu vardır. Biz varlıklarımızı, kıymetlerimizi ve potansiyelimizi pozitif bir yaklaşımla öne çıkarmayı yeğledik. Nitekim AK Parti’nin Türkiye ekonomisindeki çağ atlatan anlayışı da budur, yani pozitif sinerjidir. 2017 Büyüme rakamları bu pozitif anlayışın eseri olmuş, Türkiye dünyada konuşulan bir ekonomik seyir yakalamıştır.” vurgusu yaptı.

- Erzurum Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.erzurumhaber.com.tr/haber/1525707/milletvekili-aydemir-istisare-turunda