Horasan’da Hatipoğlu sohbeti

Horasan Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen ve Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı ‘El-Metin (S.A.V) Muhammed’ isimli program Horasanlıların yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Kendine has üslubu ve konuşmasıyla 7’den 70’e her yaştan insanın ilgiyle takip ettiği ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu yakından görmek ve ‘El-Metin (s.a.v) Muhammed’ isimli sohbetini dinlemek isteyen vatandaşlar, program başlamadan bir saat önce salonu doldurdu.

AYDIN: ‘ŞEHRİMİZE RUH KATTIK’

Programda kısa bir selamlama konuşması yapan Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın, “Horasan Belediyemiz, Erzurum’un son yıllarda parlayan yıldızı, gerek ekonomik, gerek sanayi, gerek alt yapı ve şehircilik hizmetlerinin yanında, şehircilik ruhsuz olmaz dedik ve şehrimize ruh katmak için marka bir isim, yüce dinimizi en güzel şekilde, basında, medyada anlatan değerli hocam Profesör Doktor Nihat Hatipoğlu’nu Horasan'a davet ettik. Bizleri kırmadı, geldiler kendilerine sizlerin adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Horasan’da olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Prof. Dr Nihat Hatipoğlu, "Horasan’ın güzel ilçemizin saygı değer misafirleri, saygı değer kaymakamımız belediye başkanımız, başkan yardımcıları ve ilçemizin değerli sakinleri öncelikle sizleri selamların en şereflisi ve en güzeli olan yüce Allah’ın selamı ile selamlıyorum. Allah’ın selamı, rahmeti, mağfireti, hidayeti hepinizin üzerine olsun. Hepiniz hoş geldiniz, onurlar verdiniz. Sevgiliyi anlatmak için yollara düştük. Yani Hazreti Peygamber muhabbeti, sevgili dostlar bir avcı gibi, peygamber muhabbetine koşan bir ceylan gibi bizde arkasından koşan bir avcı gibi sürekli onu aradık. Sürekli ona vurgun bir hayat yaşadık. Muhabbetin ve aşkın merkezi. Bu insanları buraya getiren şey, yeryüzünün en şevkli insanı, dünyamızın ve ahretimizin ebedi önderi olan sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) sevgisidir.” diye konuştu.

Program, Hatipoğlu’nun, vatandaşlarla birlikte el açıp dua etmesinin ardından son buldu. Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın, Hatipoğlu’na, plaket taktim etti.

- Erzurum Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.erzurumhaber.com.tr/haber/1523157/horasanda-hatipoglu-sohbeti