Adım adım 2019 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Oyunları

Erzurum daha önceki yıllarda, Kuzey Disiplini Gençler ve 23 Yaş Altı Dünya Kayak Şampiyonası, Snowboard Dünya Gençler Şampiyonası ve Dünya Üniversiteler Kış Oyunları gibi önemli uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmıştı.

Avrupalı genç sporcuların mücadele ettikleri en önemli spor organizasyonlarından birisi olan Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'ne yaklaşık bin 600 sporcu katılacak. Oyunlar, 9-16 Şubat 2019 tarihlerinde düzenlenecek. Yıldızların parlayacağı 2019 Olimpiyatları müsabakaları, Palandöken ve Konaklı Tesisleri, Kayakla Atlama Kuleleri, Curling, Buz Hokeyi, Buz Pateni, Short Track salonlarında düzenlenecek. Türkiye’nin prestiji açısından büyük öneme sahip olan bu organizasyon, gelecek olan yerli ve yabancı turistlerin Erzurum’un turizm potansiyelini artıracak.

Son yıllarda gerçekleştirdiği uluslararası organizasyonlar ile dünya çapında tanınırlığını artıran Erzurum, ev sahipliği yaptığı etkinlikleri başarı ile tamamlayarak önemli bir tecrübe elde etti.2011 Kış Olimpiyatlarıyla kış sporları için kapılarını açan Erzurum, 2017 EYOF tecrübesinin ardından 2019 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Oyunları'nı başarıyla tamamlayacak.

- Erzurum Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.erzurumhaber.com.tr/haber/1522585/adim-adim-2019-avrupa-genclik-olimpik-kis-oyunlari