- 25 Eki 2021 - 14:35

Erzurum Token Nedir ? Erzurum Token neden almalıyım? Erzurum Token Fiyatı Nasıl belirlenecek?

Erzurum Token Nedir? Taraftar Tokenlar Neler Sunmaktadır? Erzurum Token Satın Alabilmek? Ön Satışlar Ne Zaman Başlayacak ? Ön Satış Sonrası Erzurum Token Fiyatı Nasıl Belirlenecek? Satın Aldığım Erzurum Token Hesabıma Nasıl Geçecek? Ön Satış Sonrası Kilitleme Süreci Nasıl Olacaktır? Ön Satışta Oluşturduğum Satın Alım Talebimi İptal Edebilirmiyim? Kilitleme Talebimi İptal Edebilirmiyim?Erzurum Taraftar Token hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri detayları ile birlikte sizler için derledik

+1
Büyütmek için resme tıklayın

Bitexen Taraftar Token Nedir?

Taraftarlara hayranı oldukları takımları destekleme imkânı verirken çeşitli ödüller, indirimler, kampanyalar ve eşsiz deneyimler kazanma imkânı veren, blokzincir üzerinde üretilmiş dijital varlıktır.

Taraftar Tokenlar Neler Sunmaktadır?

Taraftar tokenı (fan token) olarak adlandırılan bu dijital varlıklar ile taraftarlar eğlence ve spor sektörlerindeki yeni trendlere, özel indirimlere ya da etkinliklere erişim sağlayabilmektedir. Bu tokenlar sayesinde erişebildikleri deneyimlerin yanı sıra taraftarlar, tokenlarını bir yatırım aracı olarak da değerlendirebilmektedir.

Kulüpler de taraftar token projeleri sayesinde taraftarlarına en sevdikleri oyuncuyla tanışma, imzalı forma kazanma, locadan maç izleme gibi çeşitli ödüllere ulaşma şansı vermekte ve kulübe finansal olarak destek bulabilmektedir.

Taraftar token sayınız ne kadar fazla ise, o kadar ödüle, çekilişe ve eşsiz deneyime katılma şansına sahip olabilirsiniz. Özetlemek gerekirse taraftar tokenların sağladığı avantajlar şu şekildedir:

 • Kulüp kararlarında etkili olma ve oy verme hakkı,
 • Anketler ve açık artırmalara katılarak çeşitli ödüller kazanma hakkı,
 • İmzalı forma, futbolcularla tanışma ve yemek organizasyonları gibi eşsiz deneyimlere katılma hakkı,
 • Soru cevap etkinliklerine ve maç önü etkinliklerine katılma hakkı, gibi birçok farklı ödül ve eşsiz deneyimden faydalanma fırsatı, taraftar token sahiplerine sunulur.

FTO (Taraftar Token Arzı) Nedir?

Taraftar token arzı ya da FTO, geleneksel finans piyasalarındaki IPO’lara ya da kripto para piyasasındaki ICO’lara benzemektedir. Bir alım satım platformu üzerinden gerçekleştirilmesi halinde ise, IEO olarak adlandırılmaktadır. İlk halka arz olarak nitelendirebileceğimiz bu etkinlikler olan ICO, IEO, STO ve IDO hakkında detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Taraftar token arzı, tokenların piyasaya çıkmadan önce belirlenmiş bir fiyat üzerinden satışının yapıldığı ve daha sonra işleme açıldığı tüm süreçleri kapsamaktadır. Bu etkinlik her taraftar tokeni için yalnızca bir kez yapılır. Token alış satış işlemlerine açılmadan önce, belirlenmiş olan fiyattan satışı gerçekleştirilir.

Bu esnada satın alan kullanıcılar herhangi bir kısıtlama süresi yok ise, bu tokenlarını yalnızca işlem tahtası açıldığında satabilirler. Eğer bir kilit süresi söz konusu ise, bu kilit süresinin sonunda tokenlarını satabilirler. Taraftar token arzları birkaç aşamada gerçekleşebilir. Tüm bu aşamaların sonunda taraftar tokenı işleme açılır ve fiyat piyasadaki arz ve talebe uygun şekilde işlem görerek belirlenir.

Erzurum Token Nedir?

ERZ Token, Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 standartlarında üretilmiş bir hizmet tokenı (utility token)'dır. Değerini kulüp başarısı ve taraftar etkileşiminden alan ERZ Token; taraftarına sunacağı fırsatlar, hediyeler ve benzer avantajlar ile taraftar ve kulüp arasında bir köprü görevi görecektir.

ERZ Token fiyatı kaç TL?

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 25 Ekim’de ön satış süreci 1 Türk lirasından kilitsiz olarak açılan, 50 milyon ERZ Token’in, 15 dakika içerisinde tükendiği belirtildi.

Açıklamada, sözleşme kapsamında 3 farklı seçenek dahilinde satışa sunulan ERZ Tokenlerin, 12 ay kilitli olarak, 25 kuruştan ön satışa sunulan 25 milyon ERZ Token’in ise 29 Ekim’de bittiği belirtildi.

Ön satışa 50 kuruştan sunulan ve 6 ay kilitli 25 milyon ERZ Token’in satışının devam ettiği, 4 Kasım’da ön satışının tamamlanacağı açıklandı.

ERZ Token fiyatı, alım satım emirleri doğrultusunda oluşacak arz-talep dengesine göre piyasa koşullarında belirlenecektir.

Nasıl Erzurum Token Satın Alabilirim?

Ön satışı sadece Bitexen web sitesinden yapılan ERZ Token satın almak için;

 • Bitexen web sitesinde ana sayfada yer alan Ön Satış” sekmesine tıklayın.
 • Açılan sayfada yer alan ERZ Token’a özel bölümdeki “Detaya Git” butonuna, ardından açılan sayfadaki “Satın Al” butonuna tıklayın.
 • Satın alım talebi oluşturmak için; Bitexen üyesi değilseniz; • Açılan Ön Satış Formu'nda istenen bilgileri girin. • E-mailinizi ve telefon numaranızı doğrulayın. Bitexen üyesi iseniz; Ön Satış Formu’nda yer alan “Giriş Yap” menüsünden hesabınıza giriş yapın.
 • Katılmak istediğiniz ERZ Token ön satış seçeneğindeki “Satın Al” butonuna tıklayın.
 • Gereken tutarı hesabınıza yatırmak için, banka seçin ve ekranda görülen IBAN numarasına para yatırma işlemini tamamlayın. Hesabınızda bakiyeniz varsa “Zaten Bakiyem Var” ifadesine tıklayarak bir sonraki sayfaya ilerleyin.
 • Satın almak istediğiniz miktarı girin ve en altta yer alan "Satın Al" butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Ön Satışlar Ne Zaman Başlayacak ?

ERZ Token ön satışları 25.10.2021 tarihinde başlayacaktır.

Erz Token Dolaşım Planı Nasıl Olacak?

Kilitsiz seçenekteki ön satış miktarı ve rezervlerden belirlenen miktarda ERZ Token'lar ilk yıl dolaşıma girecek, devam eden dönemlerde ise kilitleri açılan ERZ Token'lar ve izahnamede yer alan oranlarda ERZ Token rezervleri dolaşıma dahil olacaktır. Dolaşım planı hakkında detaylı bilgi için izahnameyi inceleyebilirsiniz.

Neden Erzurum Token Almalıyım?

ERZ Token, bir taraftar tokenı olarak sahiplerine çeşitli avantajlar ve eşsiz deneyimlerin yanında, kulüp kararlarında da etkin olma fırsatı sunmaktadır. Taraftarlar sadece bir token sahibi olmaktan öteye geçerek birçok taraftarın hayalindeki etkinlikleri de gerçekleştirme imkanına sahip olacak ve taraftar token ekosistemine dahil olabilecektir.

ERZ Token’ın avantajları, aşağıda yer alan liste ile sınırlı olmamak koşulu ile şu şekildedir:

 • Kulüp kararlarına katılma (transferler, hazırlık kampı, maç müziği)
 • Maç ve maça çıkan oyuncularla ilgili fikirlerini aktarma (maçın yıldızı, ilk 11 tercihi vb.) 
 • Takım ve kulüp üyeleri ile özel aktiviteler (Tanışma, yemek, fotoğraf çekimi vb.)
 • İmzalı kulüp ürünleri (maç topu, forma, atkı, bayrak, poster vb.)
 • Maça ve kulübe özel aktiviteler (VIP bilet, stad turu, deplasman seyahati)
 • Futbolcularla sahaya çıkma (takımla antrenman, kaleciye penaltı atma, frikik yarışması)

Ön Satış Sonrası Erzurum Token Fiyatı Nasıl Belirlenecek?

ERZ Token fiyatı, alım satım emirleri doğrultusunda oluşacak arz-talep dengesine göre piyasa koşullarında belirlenecektir.

Erzurum Token Yakılacak mı?

Evet, izahnamede detayları yer aldığı şekilde ERZ Token piyasadan geri alınarak yakılacaktır.

Satın Aldığım Erzurum Token Hesabıma Nasıl Geçecek?

Kullanıcılar ERZ Token satınalımı yaptıklarında, satınalınan ERZ Token miktarı hesaplarına tanımlanacaktır. Satınalım miktarı ve TRY karşılığı Hesap Özetim sekmesinden görülebilecektir. Kullanıcılar satınalım detayları ile ilgili ayrıca e-mail ile bilgilendirilecekler.

Ön Satış Sonrası Kilitleme Süreci Nasıl Olacaktır?

Ön satışlar başladıktan sonra ERZ Token satın alma talebinizi başarılı bir şekilde ilettiğinizde ilgili işlem tutarı, alım-satım başlayıncaya kadar hesabınızda bloke edilir. Kilitli seçeneklerden satın aldığınız ERZ Token’lar ise seçenekte yer alan süre boyunca bloke edilir.

Ön Satışta Oluşturduğum Satın Alım Talebimi İptal Edebilirmiyim?

Ön satış sürecinde yapacağınız satın alımlar iptal edilemez. Satın alacağınız ERZ Token’lar ön satış süreci tamamlanıncaya kadar başka bir işlemde kullanılamaz.

Kilitleme Talebimi İptal Edebilirmiyim ?

Kilitleme talebi oluşturulduktan sonra iptal edilemez. Kilitli seçenekte yer alan ERZ Token'lar kilitleme süresi boyunca hesabınızda kilitli kalır; ilgili süre içinde başka işlemlerde kullanılamaz veya satılamaz.

ERZ Token'i Kim Çıkardı?

ERZ Token XNP Coin tarafından çıkarılmıştır. XNP Coin, finansal teknolojiler alanında ödeme sistemleri ve tokenizasyon üzerine çalışmalar gerçekleştiren, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun şekilde kurulmuş ve hizmet veren bir teknoloji firmasıdır.

Mersis No: 381090544300001 Merkez Adresi: Kültür Mahallesi Nispetiye Cad. Akmerkez Apt. No: 56/13 Beşiktaş/ İstanbul

ERZ Token

BB Erzurumspor Kulübüne ait Fan Token olan ERZ Token, Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 standartlarında üretilmiş bir hizmet (utility) tokendir.

Değerini kulüp başarısı ve taraftar etkileşiminden alan BB Erzurumspor Token (ERZ); taraftarına sunacağı fırsatlar, hediyeler ve benzeri avantajlar ile taraftar ve kulüp arasında bir köprü görevi görecektir. BB Erzurumspor Token, bir utility tokeni olması sebebiyle belirli bir amaç doğrultusunda üretilmiş ve bu amaca yönelik kullanımı olan hizmet kripto parası olarak her zaman taraftar ve kulüp arasındaki etkileşimleri Ethereum blokzinciri üzerinde gerçekleşmesini sağlayarak objektifliği ve güvenirliliği sağlayacaktır.

BB Erzurumspor Token (ERZ) bir taraftar tokeni olarak sahiplerine çeşitli avantajlar ve eşsiz deneyimlerin yanında, kulüp kararlarında da etkin olma fırsatı sunmaktadır.

Taraftarlar sadece bir token sahibi olmaktan öteye geçerek birçok taraftarın hayalindeki etkinlikleri de gerçekleştirme imkanına sahip olarak taraftar token ekosisteminin içerisinde yaşayan bir parça olarak dahil olabilecektir.

Taraftarlar; kulüp kararlarına katılma, transferlerle ve maça çıkan oyuncularla ilgili fikirlerini aktarma, takım ve kulüp üyeleri ile özel aktiviteler, imzalı kulüp ürünleri, maça ve kulübe özel aktiviteler, futbolcularla sahaya çıkma gibi aktivitelerle sınırlı olmamak üzere birçok aktiviteye katılabilecektir.

BB Erzurumspor Token (ERZ), “BB Erzurumspor Token” mobil uygulaması üzerinden kullanılabilecektir. Uygulama üzerinde kullanıcılar ERZ Token ile oy verebilecek, açık artırmalara katılabilecek ve özel etkinliklerden hızlıca haberdar olabilecektir.

BB Erzurumspor Kulübü her gol attığında 2.500 Token, dahil olduğu lig içerisinde ilk dört sıralamasında ligi tamamlaması halinde 20.000 Token, dahil olduğu ligin şampiyonu olması halinde 1.000.000 ve özel kupa turnuvalarında şampiyon olması halinde 50.000 Token piyasalardan satın alınıp yok edilecektir. BB Erzurumspor Token mobil uygulaması içerisinde elde edilen gelirlerin %20’si ve NFT gelirlerinin %5’i ise ERZ Token yakımı için piyasadan geri alım için kullanılacak ve yakılacaktır.

ERZURUM TOKEN ALMAK İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

ERZ Token Erzurumspor'umuza hayırlı olsun.

25 Eki 2021 - 14:35 Erzurum/ Yakutiye- Erzurumspor

# ERZURUMSPOR TARAFTAR TOKEN İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Erzurum Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Erzurum Haber değil haberi geçen ajanstır.