Nesimi ÖZCAN Yazdı; YENİ PARTİ VE ERDOĞAN

YENİ PARTİ VE ERDOĞAN

Gündemi bu ara meşgul eden olaylardan biri sağda yeni bir oluşum ..Bu Olşum Ali Babacan tarafından kurulup kimilerine göre Abdullah Gül,Ve Ahmet Davutoğlu ,Kimilerine Görede Yazdığımız Gül Ve Davutoğlu ikilisinin dışarından destek vererek duruma göre müdahil olacaklarıdır.

Bu konu gündemde abartılıp özellikle iktidar düşmanları Erdoğan İçin felaket senaryoları yazıp duruyor.Erdoğan’ın sonu,bazı sol gazetelerinde şimdiden Ta işin içine AB,ABD,yi Ve Türkiye düşmanlarında içine katarak kinlerini seslice dile getiriyorlar…İstanbul’un chp belediyeciliğine girmesi bunlara bu cesareti vermiş durumdadır ..Lakin Matematiksel olayları işin içinden çıkarıyorlar veya daha doğrusu gerçekleri saptırıp algıyla devam ediyorlar..Çunki genel olarak 2014 Yerel seçimlerde Ak Parti tek başına 45.60 oy almıştı.31 Mart Son yerel seçimde ise 44.33 arada 1.27 gibi bir kayıp bedeni var.Bu son seçim olayların Suriyeli etkisi Halkın ekonomi ile algı tuzağına düşürülmesi dolar manipülasyonu, soğan,patates,eyt liler algısı derken bu kayıp elbette olacaktı…Bu durumda Halkın Erdoğan’a Olan Güveni Tamdır Lakin özellikle ertelen seçimde yaşanılanlar AK parti içerisindeki Truvaların olduğunun kanıtıdır .Bunlar temizlenmek mecburiyetindedirler..

İstanbul belediyesinin kaybedilmesini siyasi sebepleri yüzde 1 civarındadır,siyasi yanlışlar çok az yapıldı . En büyük sebeplerden biri ekonomi algısının tutmasıydı . Bu algının içinde  Suriyelilerin maaş alması,patates,soğan algısı birde seçimden önce yaklaşım sosyal medyada 896 bin Feke hesap ve bunların yanında 400 bin bağlantılı hesapla eyt mağdurluğu,soğan,patates mağduriyet edebiyatı yaptırıldı…Sosyal medyayı takip edenler bilir her eleştirinin her hükümet blok haberlerinin altında bu eyt mağduriyeti ve soğan,patates algısı akbabalar gibi üşüşüp yazarlardı.. Seçimden sonra emeklimi oldular ne oldularsa bir tane yazı yazanı bulamadık soralım…

Yani partinin Ak Partiden oy alacağını hiç düşünmüyorum ,Neden mi yeni parti Ak Parti tabanından çıkmış Erdoğansız bir hiç olduklarını göstermişlerdir .Görev aldıkları süre içerisinde Erdoğan bunların hatalarını kapatmak için elinden geleni yapıp şimdi olduğu gibi günde 2-3 saat uykuyla Devleti için çalışmıştır…Şimdi soracaksınız Erdoğan’a Rağmen Peki İstanbul’u Niye kaybettiler.

‘’Erdoğan Olmasaydı Türkiye’yi Bile Kaybederdik’’ En güzel cevap bu lakin tatmin olun;

1-Ak parti teşkilatlarının Halktan uzak olması

2-Seçim zamanı Berat Albayarağ’a atılan büyük bir iftira tuzağı

3- Osman Öcalan’ın Televizyonda röportajı (Erdoğan’ın inisiyatifi dışında olup ülkücüleri Ak partiden koparmak için yapıldı başarılı olundu )

Liste uzar gider ,’’her şey elinde izin vermeseydi’’ dediğinizi duyar gibiyim

Plan öyle hazırlandı ki AK partinin içindeki taşeronlar tarafından,karşı çıkılması durumunda b planları diktatör yaftasını yapıştırmak ve kamuoyunda bunu daha anlamlı bir hale getirmekti …Erdoğan bunu geç fark etse de halk kutuplaşmasını önlemek için İstanbul’u vermeyi göz önüne aldı.

Peki bende sorayım ; Seçimden hemen sonra Berat Albayrak Özge Ulusoy aşkı ne çabuk bitti ..Sol cenahın hiçbir sosyal medyasında yer almadı .. Uzatmadılar yalanları ortaya çıktı, rezil olmayıp algılarının altında kalmamak için sustular.

İşin Özüne gelirsek Erdoğan’ın Karizması halen devam ediyor .Ülkemizdeki sağın ,solun yüzde 70’i Erdoğan’a güveniyor…Bu yeni Parti Sağdan yüzde 2 oy alırsa soldan da en az yüzde 2 oy alır yani değişen bir şey olmayacak.Yinede Çalışmak lazım Tedbiri alıp takdiri ALLAH’A bırakmak lazım…

GÜÇLÜ VE ADALETLİ BİR TÜRKİYE DÜNYAYA HER ZAMAN LAZIM Saygılarımla…

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Nesimi Özcan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?