Devlet Aklı Ve Yerel Seçimler!

DEVLET AKLI  VE YEREL SEÇİMLER

Değerli okurlarım, seçim çalışmalarımızdan dolayı uzun bir zaman ara verdik. Şükür anlımızın akıyla bitirip döndük. Sonuçlar Müslüman Türk milletine hayırlı olsun.

Lakin çok entrikalı bir seçim geçirdik.Seçimin kazananı Sayın Erdoğan Ve Sayın Devlet Bahçelidir. Birlik vahdaniyet ve devlet tekamülü sayesinde bir seçim olmuştur. Seçim çalışmaları süresince neler neler yaşadık bir bilseniz ;

-Oy çalınmaları

-Ak Partinin sandık müşahitlerinin sorumsuzluğu

-Seçilmeden kendini  belediye başkanı ilan edenler

-Seçildikten sonra Cumhura hakaret edenler (Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur)

-Sosyal medyada kendini belediye başkanı ilan edenler

Ve daha neler neler .Kimileri sevinirken kimileri neden böyle oldu? Hesapları yaparken hep suçları karşı tarafa yüklediler. Bunlar olağan olan şeyler ,fakat beni irite eden halkımızın siyaset tartışması değil ,söylediklerini dikta etmesi. Bilmediği konularda bilgi sahibi olmadan zikir sahibi olanlar halk arasındaki kutuplaşmayı çoğaltıyor.

Kahvede ,‘’A partisi iktidarda sebze fiyatlarını artırdı ‘’

Soruyorsun ; İktidar artırdıysa neden sebze tanzim satışı yapıyor ?

Cevap : Devlet manav mı ?

El insaf dedim içimden tartışmayı kestim .Sevgili okurlarım kusura bakmayın bu zihniyetle bir yere varılmayacağını düşünüyorum .15 Temmuza tiyatro diyen bir muhalefetin destekçileri bunlar. Artık ne beklenebilir diye düşünmeye başladım .Çunki her tarafları küf nereye elini atsan eline geliyor, ne zaman ne yapacakları belli değil iktidar düşmanlığını ülke düşmanlığına kadar getirebiliyorlar ..

Konuları kısa kısa geçiyorum  ,halkımız yasanılan bu süreci zaten takip ediyor.Bu süreçte olanlar çeşitli yorumlarla sosyal medyada anımsatılıyor.Seçim darbesi, çalıntı oylar,kaos söylentileri vs vs.Burdan hemen şunu hatırlatayım memur öğrenci ne olursa olsun bu kaosa ortak olanlar yeni yasaya göre , öğrenci-memur haklarından men edilip vatandaşlıktan çıkarılmaya kadar gidiyor. Herkes aklı selim  davranmalı birliğimize bütünlüğümüze zarar vermeden söylem ve eylem yapmalı …..

 

Bütün bu olayları takip ettiğim zaman burada ,devletin seçimi devlet bekası için iyi kullandığını düşünüyorum .Seçim öncesi Tayyip Erdoğan’ın ‘’Sandıklarınıza sahip çıkın demesi’’ Seçimden sonra Balkon konuşmasında yalnız olması Sanki çok ince mesajlar ve olayların başlangıcıydı.Uzun zamandır biliyorsunuz feto operasyonları devam ederken kriptoların kendini gizlediği konuşulmuştu bunları ortaya çıkarmak için seçimlerde;

‘’Devletimiz  suçüstü yaptı !
Bu kadar sistemli ve çok büyük bir  FETÖ sandık operasyonunu  MİT'in bilmemesi imkansız, bence bu işi Reis de biliyordu. 

Devlet tıpkı 15 Temmuzda ki gibi dönen bu çapta büyük bir olayı bilmiyor gibi yaptı, şimdi tüm sandık başındaki yüzlerce kripto devlet memurlarından, isimleri çözüp binlerce Fetö'cü memura ulaşılıp çok yakında operasyonlar yapılacak.

Reis Fetöcülerin 4.5 yıl sonra ne kadar ileri gideceğini  biliyordu. Sıkıntı yok. Sol medya deyimi ile sandık tiyatrosu yaşadık. Devlet kontrollü seçim yapıp, ne kadar Fetöcü varsa ensesine binecek.

Ak saçlılar'ın aklıyla hareket eden Reis'imiz akıllı ve büyük adam.
SABIRLA BEKLEYİN.’’ Saygılarımla

“Mevlâ Görelim Neyler, Neylerse Güzel Eyler” 

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Nesimi Özcan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?