Türkiye'nin içinde dönen dolaplar….

Birinci meselemiz; Onlar, bulanık suda Devleti ve ERDOĞAN'ı Avlamak için hergün biraz daha suyu bulandırıyorlar.. Gaygubet evlerinde hazırlıklarını tamamlıyorlar.. Bi taraftanda, geçen sefer, sokaklara dökülüp, kendilerine engel olan vatandaşları türlü entrikalarla devlete ve Erdoğan'a küstürüp, bu defa önlerine çıkmamamız için milletin sinir kat sayısını yükseltiyorlar.. Ama Bizim, kızsakta küssekte devletimizi asla yanlız bırakmayacağımızı.. ilk günkü heyecanla dışarı fırlayacağımızı... ve bu defa 15 temmuzda davrandığımız gibi, merhametili davranmayacağımızı bilmiyorlar... Devletin ve milletin ağları çoktan hazır... Köpek Balıklarının harekete geçmesini bekliyoruz... Sonramı..Sonrası monrası yok.. Taktik maktik yok……

Gelelim İkinci Meseleye, Eşek deyip küçümsediğimiz hayvan bile çamura bir kere düşer... Eşşek şüphecidir.. Bu yüzden herşeyi iki kere hesap eder.. Eşşek, bir kere bastığı yere, bir daha asla basmaz.. Onu araziye salıverdiğinde, hedefe en kestirme ve en uygun yoldan gider.. Bizim muhalefet seçmeninde, Eşekte olan akıl kadar akıl yok maalesef.. 90 yıldır aslan kürküne bürünüp, kendilerini ormanın kralı ilan eden çakalların peşinden gidip.. Sürekli yan üstü yatıyorlar.. Çamura batıyorlar.. Yinede hallerinden ve CİHAPE'den hiç şikayet etmiyorlar... Anlayacağınız...Bi eşşek kadar bile tecrübeleri yok bunların.. Bunlar bi eşşek kadar olamıyorlar..

Maskeli balo bitiyor.. donlar bir bir Düşmeye devam ediyor... Baykalın donu düştü.. Kılıçdaroğlunun keli göründü.. 31 mart sonrası yiyecekleri hezimetten sonra, Kılıçdaroğlunun donundan kim düşecek bakalım.

Son meselemiz; Güçlü olan değil.. Davasının arkasında dimdik duran.. Korkak ve ürkek olan değil... Şartlar ne olursa olsun bir adım dahi geri adım atmayan.. Çıkarlarına göre yön değiştiren değil... Her türlü zorluğa rağmen davasını, maddi manevi çıkarlarının üzerinde tutan kazanır... Hem bu dünyayı.. Hem öbür dünyayı kazanır.. Uhud savaşında davamızda.. Dava adamlarımızda Başkomutanımızda sağlamdı.. Fakat kendisine emredileni yapmayıp..OKÇULAR TEPESİNİ terk ederek ganimet peşine düşen aklı evveller yüzünden bir savaş kaybettik..Tarih değil..hatalar tekerrür eder.. Ve gördüğüm kadarıyla yine ganimet peşine düşüp davasını ve Okçular tepesini terkeden büyük bir kitle ile karşı karşıyayız.. Kuranı Kerim'in birçok ayeti kerimesi "Ey iman edenler akıl etmez misiniz" "Ey iman edenler ibret almaz mısınız" diye başlar... başlar çünkü... Allahu Teala kullarının sürekli olarak aynı hataları tekrar edeceklerini ibret almayacaklarını bilir... Umarım bu defa Okçular tepesini terk eden aklı evveller yüzünden, bir Savaş daha kaybetmeyiz.. Unutmayalım ki insanlar verdiği Oylar kadar, vermediği..veya boşa attığı.. oylardan da sorguya çekilecek... Tıpkı yediği haram ekmekten... Veya yemeyip çöp attığı ekmekten sorguya çekileceği gibi... israf haramdır... Şahsi çıkarlarınız için davanızı ve devlet çıkarlarınızı israf etmeyiniz... ölüm var..

Yaş olmuş 65, kışın ortası!.3-5 yıl Başbakanlık, vekillik, belediye başkanlığı yapanlar unu eleyip ipi duvara asmış edasıyla ayaklarını uzatıp keyif yaparken, Reis halka hitap etmek için soğukta bekliyor! Mevkii, makam derdi kalmamış, bir insanın yükselebileceği en yüksek makama kadar yükselmiş ama bir mahalle temsilcisi bile evinde keyif yaparken adam 42 yıldır dur durak bilmeden milleti için koşuyor. Hakkını helal et güzel insan.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Nesimi Özcan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?