Gelelim İş Bankası mevzusuna!

Merkezi Kayıt Kuruluşu verilerine göre, 30 Haziran 2018 tarihi itibarıyla İş Bankası'nın ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir:

• İş Bankası Munzam Sandık Vakfı: %40,12
• Atatürk Hisseleri*: %28,09
• Halka açık pay: %31,79

İş Bankası'nın 30.06.2018 tarihi itibarıyla piyasa değeri 25.700.569.000 TL'dir.

- Gelirler ve giderler

1- Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün %28,09 olan hisselerinin gelirinin tamamı Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’na aktarılır chp kasasına 5 kuruş girmez .

2- Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü koruma kanunları Anayasadaki cevapları nettir.


Okuyalım

5816 numaralı Atatürk'ü Koruma Kanunu maddeleri;

Madde 1 – Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Atatürk'ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk'ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir. Yukarki fıkralarda yazılı suçları işlemeye başkalarını teşvik eden kimse asıl fail gibi cezalandırılır.

Madde 2 – Birinci maddede yazılı suçlar; iki veya daha fazla kimseler tarafından toplu olarak veya umumi veya umuma açık mahallerde yahut basın vasıtasiyle işlenirse hükmolunacak ceza yarı nispetinde artırılır. Birinci maddenin ikinci fıkrasında yazılı suçlar zor kullanılarak işlenir veya bu suretle işlenmesine teşebbüs olunursa verilecek ceza bir misli artırılır.

Madde 3 – Bu kanunda yazılı suçlardan dolayı Cumhuriyet savcılıklarınca re'sen takibat yapılır.

Madde 4 – Bu kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 5 – Bu kanunu Adalet Bakanı yürütür.

Hisse değerlerinin hazineye geçiş nedeni;

-1- Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında ; hiç ayrım yapmadan hapiste hasta yatan PKK’lı yada gittik, DHKP-C’li yede gittik hiç bir ayrım yapmadık .

-2- CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, PYD'ye katılıp Kobani'de öldürülen teröristin cenazesinde boy gösterdi başka bir teröristin cenazesinde CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Mahmut Tanal boy gösterdi.

-3- Abdullah Öcalan ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün posterleri yan yana bir çok mitingde boy gösterdi.

-4- 24 Haziran seçimlerinin son şans olduğunu söyleyerek CHP'ye çağrıda bulundu. PKK yöneticisi Bayık terör örgütünün haber ajansı üzerinden yaptığı videolu açıklamada bu son şansımız diyerek CHP’ye HDP’yi baraj altında bırakmayın çağrısı yaptı ve gizli ve sinsi ittifak ile meclise girdiler .

Bu kadar şehit ve göz yaşı varken CHP’nin sinsi ittifakı yerel seçimlere hazırlık yapıyor Atatürk’ü koruma kanunlarında vasiyetine ihanet söz konusudur,

DESTEK VEREN ELLERİNİZ DERT GÖRMESİN DEVLET BEY.

Devlet ; İş bankasındaki hisselerin milletin değerleri olduğunu hatırlatmak istedi, hisselerin hazineye devrinin mümkün olduğunu AK Parti sözcüsü Ömer Çelik açıkladı ve Devlet Bahçeli Meclis’te teklife destek vereceğini ifade etti.


Size son bir şey söylemek istiyorum ,

Bize vatan delisi diyorlar, kafayı vatanla bozmuşsunuz diyorlar! Çok şükür kafamız bozuk, kanımız değil.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Cihat Yıldız - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?