Avax Avalanche Coin Nedir?

AVAX Avalanche Coin Nedir?

Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar için açık, programlanabilir bir akıllı sözleşme platformudur. Akıllı sözleşmeler platformu Avalanche’ın yerel simgesi olan AVAX, Avalanche, Ethereum’dan daha düşük ücretlerle daha hızlı işlem yapmayı hedefliyor. Avalanche'ın C-Chain'i, EVM'yi kullanan ve mevcut Ethereum araçlarıyla %100 uyumlu bir akıllı sözleşme zinciridir. Ethereum'da yapabileceğiniz her şeyi, 1000' lerce tps, saniyenin altında kesinlik ve düşük ücretler gibi ek avantajlarla C-Chain'de yapabilirsiniz.

Avalanche, 2020′de akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan uygulamaların veya dapp’lerin ve alt ağların veya özel blok zincirlerin oluşturulması için bir platform olarak piyasaya sürüldü.

Ava Labs başkanı John Wu, CNBC Make It’e “Alt ağlar, çekirdek Avalanche platformunun yan dalları olarak oluşturulmuş güçlü, güvenilir ve güvenli özel veya kamu blok zincirleridir” dedi. “Bu özel blok zincirlerinin geliştiricileri, tek gereklilik çekirdek platformun güvence altına alınmasına katılmakla birlikte tasarım üzerinde tam kontrole sahip.”

Wu, alt ağları, Avalanche’ın ilerlemesi için güçlü bir kullanım örneği olarak görüyor.

Avalanche, doğrulayıcıların işlemleri kaç jeton bulundurduklarına göre doğruladığı bir hisse kanıtı (PoS) modeli üzerinde çalışır. PoS destekçileri, diğer modellere göre önemli ölçüde daha az enerji yoğun olduğunu ve daha az çevresel etkiye sahip olduğunu söylüyor.

Avax Avalanche Coin Nedir? Haberleri

AVAX Avalanche Coin Nedir? Ne kadar oldu? Yükselecek mi?

AVAX Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar için açık, programlanabilir bir akıllı sözleşme platformudur. Arkasında 60 milyon dolarlık fon bulunan Ava...

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz