Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! 6 Bin 132 Personel Alımı yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı 6 Bin 132 Personel İstihdam Edilecek!

MEB 6 bin 132 personel alacak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) bendi uyarınca Bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Ek 2 nci maddesinin birinci fıkrası 06.06.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren (b). Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) alt paragrafına göre grup puan sıralamasına göre sözleşmeli fizyoterapist pozisyonuna 260, sözleşmeli destek personeli pozisyonuna (aşçı, aşçı yardımcısı) 5.872 personel alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

 • 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak.
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
 • Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.
 • Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak.
 • Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.
 • Sağlık Bakanlığından onay almış psikoteknik belgesi vermeye yetkili merkezlerce düzenlenmiş psikoteknik raporuna sahip olduğunu belgelendirmek.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR!

Sözleşmeli Fizyoterapist

 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olmak.

 Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı)

Lisans düzeyinde;

Mutfak, Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği / Yiyecek İçecek İşletmeciliği lisans programlarından birinden mezun olmak veya herhangi bir lisans programından mezun olduğunu ve Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelemek.

Ön Lisans seviyesi;

Aşçılık, Gemi Pişirme, Hazır Yemek ve Aşçılık, Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği / Yiyecek İçecek İşletmeciliği programlarından birinden mezun olmak veya Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelemek. herhangi bir önlisans programından mezun olmak.

Ortaöğretim düzeyinde;

Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya aşçılık bölümlerinden mezun olmak veya herhangi bir ortaöğretim programından mezun olduğunu ve Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelemek.

Başvuru Tarihi ve Şekli

 • Başvurular, 25.10.2021–05.11.2021 tarihleri arasında alınacaktır.
 • Başvuruların, 05.11.2021 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.
 • Adaylar, başvurularını e-Devlet – Millî Eğitim Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya  Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.
 •  Adayların başvuruları il-ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanacağından, adaylar başvurularını elektronik ortamda onaylatmak üzere bir il ve ilçe millî eğitim müdürlüğü seçecektir.
 • Adaylar başvuruda istenilen belgeleri başvuru ekranından sisteme yükleyecektir. Gerekli durumlarda sisteme yüklenen belgelerin asılları istenebilecek; bu durumda adaylar istenilen belgeleri, onay makamı olarak seçtikleri il-ilçe millî eğitim müdürlüğüne teslim edecektir.
 • Adaylar sadece bir unvan için başvuruda bulunabilecek; birden fazla unvan için başvuruda bulunduğu tespit edilen adayların her iki başvurusu da geçersiz sayılacaktır.
 • Adaylar, başvuruda bulundukları unvana Ek-1 Tabloda belirtilen yerlerin tamamı için tercihte bulunabilecektir.
 •  Adaylar, başvuru onay durumlarını Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecek; başvuru sonuç belgelerini ise başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından alabileceklerdir.
 • Bu kapsamda istihdam edilecek personel, 3 (üç) yıl süreyle yer değişikliği talebinde bulunamayacaktır.
 • Adayların, elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer aksaklıkları göz önüne alarak başvurularını son güne bırakmamaları uygun olacaktır.

Başvuruda İstenecek Belgeler

 • Diploma veya e-Devlet üzerinden alınacak mezuniyet belgesi,
 • Aşçı ve aşçı yardımcısı unvanına yapılan başvuru için istenilen sertifika veya belge.

DİĞER HUSUSLAR!

 • Sahte belge sunanların, beyanda bulunanların veya eksik belge sunduğu tespit edilenlerin başvuruları ile istenilen belgeleri sunmayanların başvuruları geçersiz sayılacak; Hizmet sözleşmesi yapılmış olsa bile iptal edilecektir.
 • Görevlendirme şartlarını taşımadığı tespit edilenler hizmet sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilir.
 • Sözleşmeli personelin hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle sözleşmeyi kurumları tarafından feshedenler veya sözleşme süresi içinde sözleşmeyi tek taraflı fesh edenler, sözleşmenin sona ermesinden bir yıl geçmedikçe bu ilan kapsamında başvuruda bulunamazlar. sonlandırma tarihi; Aykırı olduğu tespit edilenlerin sözleşmesi dahi feshedilecektir.

TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ 

DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ

10 Eki 2021 - 10:03 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Erzurum Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Erzurum Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Korona aşısı sizce zorunlu olmalı mı?