Hazine Bakanlığı KPSS Şartsız memur alımı yapacağını duyurdu!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alım ilanı yayınlandı. Farklı alanlarda 130 kişilik boş kontenjanla yapılacak alımda şartlar ve duyuru detayları haberimizde.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Devlet Memurları İstihdamı ile ilgili bir duyuru yayınladı. 5 Ekim 2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan memur alım ilanına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki açığın kapatılması için İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından 130 Memur alımı yapılacaktır.

İç Denetçi Sertifika Eğitimine katılacak 100 Genel Katılımcı kontenjanı ve 30 Bilgi Teknolojileri Kontenjanı olmak üzere toplam 130 iç denetçi adayının belirlenmesi için İç Denetçi Adayı Seçme Sınavı yapılacaktır.

KPSS ŞARTI YOK!

Maliye Bakanlığı, sınavla memur alımı için adaylardan herhangi bir KPSS Koşulu talep etmemektedir. Bunun yerine yabancı dil sınavı şartı aranacaktır. KPSS'siz İşe Alım İçin YDS Şartı Nedir?

YDS ŞARTI!

Sınavın son başvuru tarihinden (03/11/2021) önce iki yıl içinde yapılmış olmak, Yabancı Dil Yeterlik Sınavı'ndan (YDS) veya uluslararası geçerliliği olan ve eşdeğerliği Kurul tarafından kabul edilen bir sınavdan en az elli puan almış olmak. ÖSYM Başkanlığı Yürütme Kurulu. eşdeğer bir puana sahip olmak.

DİĞER BAŞVURU ŞARTLARI

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • En az dört yıl süreli eğitim veren yükseköğretim kurumları ile denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki eşdeğer eğitim kurumlarından birini bitirmek,
  • Sınavın son başvuru tarihi itibarıyla kırk beş yaşından büyük olmamak (03/11/1976 tarihinden sonra doğanlar bu sınava başvurabileceklerdir.)
  • Ayrıca 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununa (Kanun) tabi genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinde (Kanuna ekli (I)-(IV)) sayılı cetvellerde yer alan kamu idareleri ile mahalli idarelerde çalışmış olma şartını yerine getirmek.

a) Müsabaka sınavına tabi tutularak mesleğe girdikten sonra yapılan yeterlik sınavında başarılı olmak kaydıyla, asistanlıkta geçen süreler de dahil olmak üzere en az beş yıl denetim elemanı olarak görev yapmak.

b) Müsabaka sınavına tabi tutularak mesleğe kabul edildikten sonra yapılan yeterlik sınavında başarılı olmak kaydıyla, asistanlıkta geçirdiği süreler dahil en az sekiz yıl uzman olarak görev yapmak.

c) Araştırma görevlisi olarak geçirilen süreler de dahil olmak üzere en az sekiz yıl doktora derecesine sahip öğretim görevlisi olmak.

d) Menajerlik ve üzeri unvanlarda en az sekiz yıl.

e) Hakim, savcı, kaymakam, Dışişleri Bakanlığı meslek memuru, hukuk müşaviri, danışman hazine avukatı, hazine avukatı, avukat, doktor, eczacı, diş hekimi, veteriner, mimar, şehir plancısı, şehir ve bölge plancısı, muvazzaf görevli memur, komiser ve görevlerde daha yüksek sekiz yıl.

f) Fakülteler; İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Meteoroloji Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Harita ve Kadastro Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği Orman Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Kontrol ve Sistem Mühendisliği bölümlerinden mezun olan ve en az sekiz yıl "Mühendis" olarak görev yapmış, aday seçme sınavına girebilir. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK!

Maliye Bakanlığına başvurular 21 Ekim 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 3 Kasım 2021 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece Kurulun 4. Cadde (Kazakistan Caddesi) No: 112 Kat: 4 Emek/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla yapabileceklerdir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ 

Daha fazla ilan için TIKLAYINIZ 

05 Eki 2021 - 21:17 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Erzurum Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Erzurum Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Korona aşısı sizce zorunlu olmalı mı?