Meteoroloji'den peş peşe uyarı gelmeye devam ediyor! Sıcaklıklar düştü, kar ve dolu geliyor!

Meteoroloji'den 22 Eylül Çarşamba günü beklenen hava koşullarına ilişkin son dakika uyarıları geldi. Açıklamaya göre hava sıcaklıkları 8-10 derece düşecek. Öte yandan Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da yoğun yağış bekleniyor. Ayrıca bu akşam Karadeniz üzerinden gelecek ve ülkeyi etkisi altına alacak soğuk hava dalgası nedeniyle dolu ve kar yağışı uyarısı da yapıldı. İşte ülkede hava durumu.

Haber albümü için resme tıklayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısının yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Osmaniye, Hatay kıyıları, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in kuzey kesimlerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm üzeri)olması bekleniyor.

SICAKLIK

Kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.

RÜZGÂR

Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da genellikle kuzeyden batı ve güneybatı yönlerden hafif, yer yer orta şiddette eseceği tahmin ediliyor.

YAĞIŞ VE DOLU UYARISI

Osmaniye, Hatay kıyıları, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde ağır ve yer yer aşırı (100 mm'nin üzerinde) ve beri gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor, sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksama, yağış sırasında kuvvetli rüzgar, iç mekanlarda yerel dolu fırtınası gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

PERŞEMBE KAR BEKLENİYOR

Öte yandan ülkenin bugün akşam saatlerinden itibaren Karadeniz'den gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Bu yağışlı sistemle birlikte ülkemizin çoğunda görülecek yağışların Karadeniz Bölgesi ve Doğu Akdeniz Bölgesi'nde zaman zaman kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Bugün akşam saatlerinde Marmara Bölgesi'nden başlayarak ülke genelinde sıcaklıkların Perşembe günü 6 ila 10 derece düşmesi bekleniyor. Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (1800 m rakım ve üzeri) beklenen yağışların bu sıcaklık düşüşü ile birlikte sulu kar ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan soğuk ve yağışlı sistemin hafta sonunda ülkemizi terk etmesi bekleniyor. Bu sistemle görülecek şiddetli yağışlar ve kuzeydoğu bölgelerimizin yüksek rakımlı bölgelerinde görülebilecek tarımsal donlara karşı dikkatli olunmalı ve mevcut tahmin ve uyarılarımıza uyulmalıdır.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunda, Edirne ve Kırklareli çevrelerinin, akşam saatlerinden sonra bölgede yer yer yer yer aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra İstanbul ve Kocaeli çevresinde kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANAKKALE °C, 25°C

Parçalı bulutlu, yer yer yağmurlu, yer yer akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer şiddetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer aralıklı sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerin parçalı ve parçalı bulutlu, özellikle kuzey kesimlerin gece saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 21°C

Parçalı, parçalı bulutlu, gece saatlerinde yer yer yağmurlu

DENİZLİ °C, 30°C

Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 29 °C

Parçalı ve az bulutlu, bazen çok bulutlu, gece saatlerinde yer yer sağanak yağışlı

MANİSA °C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu, bazen çok bulutlu, gece saatlerinde yer yer sağanak yağışlı

AKDENİZ

Öğle saatlerinden sonra doğu kesimlerinin parçalı, parçalı bulutlu, özellikle Doğu Akdeniz'de yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA °C, 33 °C

Parçalı ve parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 33°C

Parçalı bulutlu ve açık

HATAY °C, 31°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların akşam saatlerinde kıyı kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA °C, 26°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde güney ve doğu kesimler ile kuzeybatı kesimlerin yer yer yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKSARAY °C, 22°C

Parçalı bulutlu ve yer yer sağanak yağışlı

ANKARA °C, 23°C

Parçalı bulutlu, gece aralıklı sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 20°C

Parçalı bulutlu, gece aralıklı sağanak yağışlı

KONYA °C, 21°C

Parçalı bulutlu ve yer yer sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, çoğunlukla bölge yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

BOLU °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer aralıklı sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer aralıklı sağanak yağışlı

SİNOP °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer aralıklı sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer aralıklı sağanak yağışlı

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, çoğunlukla bölge yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. yağış; Kıyılarda ve Artvin çevresinde yerel olarak kuvvetli, Trabzon, Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde şiddetli ve zaman zaman aşırı olması bekleniyor.

RİZE °C, 21 °C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların yer yer şiddetli ve aşırı olması bekleniyor.

SAMSUN °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yağmurlu

TOKAT °C, 18°C

Parçalı ve parçalı bulutlu, yer yer aralıklı sağanak yağışlı

TRABZON °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli, kuzey kesimlerde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yer yer kuzey ve batı kesimlerin yer yer sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Ardahan çevresinde kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

KARS °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

MALATYA °C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer yağmurlu

VAN °C, 24°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve parçalı bulutlu olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 34°C

Parçalı bulutlu

GAZİANTEP °C, 32°C

Parçalı bulutlu

SİİRT °C, 33 °C

Parçalı bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 35°C

Parçalı bulutlu ve açık

# ŞİDDETLİ YAĞMUR VE HAVA SICAKLIĞI UYARISI! PROF. DR. ORHAN ŞEN'DEN AÇIKLAMA! ÇARŞAMBA GÜNÜNE DİKKAT... İLE İLİŞKİLİ:

22 Eyl 2021 - 10:55 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Erzurum Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Erzurum Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Korona aşısı sizce zorunlu olmalı mı?