2021 TSK Subay Alımı Hakkında Tüm Detaylar

2021 TSK Subay Alımı Hakkında Tüm Detaylar Duyurusu Yayımlandı Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından subay alımı duyurus...

Büyütmek için resme tıklayın

2021 TSK Subay Alımı Hakkında Tüm Detaylar Duyurusu Yayımlandı 

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından subay alımı duyurusu yayımlandı. 

Türk Silahlı Kuvvetlerine Hukuk Fakültesi Mezunlarından Hukuk Sınıfı Subay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır.

Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, ÖRNEĞİN ” ….. K.lığı Başarı Sıranız Asil -6″ şeklinde ifade yazılmış olup, KAYIT HAKKI KAZANAN adayların ön kayıtları, 11-12 Ekim 2021 tarihlerinde 09:30-16:30 saatleri arasında, 5’inci maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır.

Bir Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adayların, diğer Kuvvet K.lığı tercihleri sonlandırılmıştır. Bu nedenle kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt hakkı kazandığı Kuvvet K.lığının kayıt merkezine giderek ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer

Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylardan 12 Ekim 2021 (dahil) tarihi 16.30’a kadar ön kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, ön kayıt tarihlerinde KOVİD-19 tedbirleri kapsamında karantina altında olduğunu belgeleyen adaylar ilgili kayıt merkezine telefon ile bilgi vermek şartı ile karantina süresi bitiminde ön kayıt işlemlerini yaptırabilecektir. 

BELİRTİLEN SEBEPLER HARİCİNDE HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN ÖN KAYIT İÇİN İLAVE SÜRE VERİLMEYECEKTİR.

Türk Silahlı Kuvvetleri hukuk sınıfı subay adayı temini ön kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için Kuvvet Komutanlıklarınca, başarı sıralamalarına göre yedek adayların çağrı ve ön kayıt işlemleri 22 Ekim 2021 tarihinden itibaren, Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma (SUTASAK) eğitimleri başlayana kadar yapılabilecektir.

Bu kapsamda; Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak ön kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir.

Arandığınız halde bu telefonlardan size ulaşılamaması hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 5’inci maddede bilgi verilmiştir.
Ön kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir nedenle adaylık hakkından feragat etmek isteyenler bu durumu, SUTASAK Eğitimi başlangıç tarihine kadar, dilekçe ile ilgili Kuvvet Komutanlıklarına bildirecektir.

Sınavlardan başarılı olan iç kaynak adaylara gerekli çağrı ve duyuru Kuvvet Komutanlıkları tarafından yapılacaktır.

Ön kayıt için izlenecek yol:

Kara Kuvvetleri Komutanlığı için;

Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp K.K.K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, 11-12 Ekim 2021 tarihleri arasında 09:30-16:30 saatleri içerisinde Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığına (İZMİR) ön kayıt için şahsen başvuracaklardır. Ön kayıt başvurusunda bulunan adayların izlemesi gereken yol/işlemler müteakip maddelerde açıklanmıştır.
   

Ön kayıt için istenen belgeler;
       

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, anne-babasına ait nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 6 adet biyometrik fotoğraf (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),
 • İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 • Adaya ait vukuatlı nüfus kaydı (aile bilgilerini içerir şekilde, e-devlet sisteminden alınmış olabilir)        
 • Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),       
 • Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),        
 • Lisans Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),       
 • Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),        
 • Transkript belgesinin fotokopisi,        
 • Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 1. Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,
 2. Ön kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).
 3. Kayıt işlemlerinde HES (Hayat Eve Sığar) kodu olmayan aday birliğe alınmayacak olup adayların HES kodunu alarak gelmeleri gerekmektedir.
 4. Yüklenme senedi eğitime katılış yapıldığında düzenlenecektir.
 5. Ön kayıt yaptıran adayların katılacakları Eğitim Merkezi ve eğitim tarihleri ile adayların eğitim için yanında getirmesi istenen malzemeler adaylara ön kayıt esnasında bildirilecektir.

Başvuru Adresi : Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığı

Maltepe Mah. 75.Yıl Cumhuriyet Bulvarı 35310 Güzelbahçe/İZMİR

Telefon No : 0 232 234 24 84/85/86/87

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için;

Seçim Aşamalarını başarı ile tamamlayıp Dz.K.K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, 11-12 Ekim 2021 tarihleri arasında 09:30-16:30 saatleri içerisinde Dz.K.K.lığı Personel Başkanlığı Personel Temin Koordinasyon Şube Müdürlüğüne (Dikimevi/ ANKARA) ön kayıt için şahsen başvuracaklardır.

Ön kayıt için, aşağıda belirtilen belgeler mavi plastik telli dosya içerisinde ve aşağıdaki sıraya göre hazırlanarak getirilecektir. (Belgeler delinmeyecek her biri şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir)

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • 6 adet biyometrik fotoğraf 50X60 mm beyaz fonda desensiz (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),
 • İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 • Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 • Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabi
 • Lisans Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 • Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 • Transkript belgesinin fotokopisi,
 • Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu,
 • Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği aslı (e-devlet sisteminden alınmış olabilir).

Adayların ön kayıt işlemine gelirken belgelerin tam olması gerekmektedir. Eksik belge ile kayıt işlemi yapılmayacaktır. Hak kaybının önlenmesi açısından bu husus büyük önem taşımaktadır.

Ön kayıt işlemlerinde HES (Hayat Eve Sığar) kodu olmayan aday birliğe alınmayacak olup adayların HES kodunu alarak gelmeleri gerekmektedir.

Kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).

Adaylarının kayıt ve katılış işlemleri;

Ön kayıt işlemlerinde HES (Hayat Eve Sığar) kodu olmayan aday birliğe alınmayacak olup adayların HES kodunu alarak gelmeleri gerekmektedir.

Adayların ön kayıt işlemine gelirken belgelerin tam olması gerekmektedir. Eksik belge ile kayıt işlemi yapılmayacaktır. Hak kaybının önlenmesi açısından bu husus büyük önem taşımaktadır.

Adayların kesin katılış faaliyeti esnasında yanlarında getirmesi gereken malzemeler daha sonra bildirilecektir.

Başvuru Adresi : Hava Kuvvetleri Komutanlığı
                            Çankaya/ANKARA

22 Eyl 2021 - 00:46 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Erzurum Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Erzurum Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Korona aşısı sizce zorunlu olmalı mı?