THK, GSB, İBB, ETKB, Dışişleri Bakanlığı başvuruları başladı! KPSS şartsız, 5 kamu kurumu 439 memur ve kamu personeli alımı yapıyor!

5 kamu kurumu memur ve personel alımı yaptığını açıkladı. Memur ve personel alımına ilişkin detaylar yayınlanan kılavuzla paylaşıldı. Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli 2 sekreter alacaktır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'ne (MAPEG) 50 memur alımı yapılacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Türk Hava Kurumu Üniversitesi 27 personel alacak. İstanbul Beylikdüzü Belediyesi 10 zabıta alacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı 350 Spor Uzmanı ve Eğitmen alımı yapacak. Yayınlanan ilanlar için başvuru koşullarının detaylarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte kamuya memur ve personel alımına ilişkin tüm detaylar!

5 kamu kurumu 439 memur ve kamu personeli alımı yapıyor! THKGSBİBBETKBDışişleri Bakanlığı başvuruları başladı! 5 kamu kurumu memur ve personel alımlarına ilişkin detaylar yayımlanan kılavuzlarla birlikte belli oldu.

Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı olan  Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ( MAPEG ), Türk Hava Kurumu Üniversitesiİstanbul Beylikdüzü BelediyesiGençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine toplamda 439 personel alımı gerçekleştirilecek. Vatandaşlar tarafından başvuru şartları ve detaylar araştırılmaya başlandı. İşte kamuya memur ve personel alımına ilişkin tüm detaylar!

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI (GSB) 350 SPOR UZMANI VE ANTRENÖR ALIMI!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor uzmanı ve Antrenör alımı için başvurular bugün yani 31 Ağustos 2021 tarihinde başladı. Adaylar en geç 13 Eylül'e kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ!

BEYLİKDÜZÜ ZABITA ALIM BAŞVURULARI NE ZAMAN VE NASIL YAPILIR?

Adayların 11-15 Ekim tarihleri arasında Büyükşehir Mahallesi Enver Adakan Caddesi No:2 Beylikdüzü-İSTANBUL adresindeki Beylikdüzü Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'ne yukarıda belirtilen belgelerle birlikte 11-15 Ekim tarihleri arasında gelmeleri gerekmektedir. uygulamalı ve yazılı sınava katılmak için;

 • Başvurular şahsen yapılır ve başvuru sırasında HES (hayat eve sığar) kodu sorgulanır.
 • Başvurusu kabul edilenler yazılı sınava 8 Kasım'da, uygulamalı sınava 9 Kasım'da gireceklerdir.

BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER?

Adaylardan başvuru sırasında istenecek belgeler şöyle;

https://www.beylikduzu.istanbul adresi üzerinden temin edeceğiniz başvuru formunun çıktısını alıp imzalayarak BAŞVURU FORMUNA aşağıdaki belgeleri eklemelisiniz.

 • Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
 • Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, e-devlet üzerinden alınmış barkotlu mezuniyet belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla adaylar tarafından getirilecek diploma suretleri belediyemizce tasdik edilecektir),
 • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla adaylar tarafından getirilecek denklik belgesi suretleri belediyemizce tasdik edilecektir)

Türk Hava Kurumu Üniversitesi 27 Personel Alımı!

Türk Hava Kurumu Üniversitesi 27 personel alımı yapacağını açıkladı.

Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'in ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim Elemanı alınacaktır.

Başvuruda bulunacak Öğretim Üyesi adayların, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Öğretim Elamanı Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamaları ve bunları sağladıklarını başvuru dilekçelerinde beyan etmeleri gerekmektedir.

Yabancı dille eğitim yapılan birimlere başvuracak adayların mezun oldukları üniversiteye bakılmaksızın; Öğretim Üyeleri ve Öğretim Görevlileri için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya eşdeğeri bir sınavdan 85 ve üzeri başarı notu almış olmaları gerekmektedir.

Rektörlüğe bağlı Yabancı Diller Bölümünde İngilizce derslerini vermek üzere ilana çıkılan Öğretim Görevlisi kadroları için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya eşdeğeri bir sınavdan 90 ve üzeri başarı notu almış olmaları gerekmektedir. (18.01.2016 tarihli THKÜ 1 nolu Senato kararı ile dil sınav sonuçları açıklandığı tarihten itibaren 3 yıl geçerlidir.)

Öğretim Görevlileri ve Araştırma Görevlileri için tüm programlarda ALES Puanı en az 70 olması gerekmektedir. (Yabancı Diller Bölümü için, 31 Temmuz 2008 tarihinden önce yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmakta olan ve doktorasını tamamlamış adaylarda ALES şartı aranmaz.)

ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER!

Başvurdukları birim ve anabilim dalı ile istenen kriterleri sağladığını belirten dilekçe
Özgeçmiş ve Yayın listesi

 • Nüfus cüzdanı örneği ve 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Profesör kadroları için Doçentlik Belgesi
 • Profesör kadroları için Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar bile) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi dökümü
 • EK-1 formunun doldurulmuş hali
 • Doktor Öğretim Üyesi kadroları için; Noter onaylı diploma fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora belgesi ), Doktora belgesi (yurtdışında alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması), Akademik unvana atanma yazıları (daha önce bu kadroya atanmış ise ve varsa atama yazısı) 18.08.2021 "ÇARŞAMBA" NAMIK 7549 "EBYS " "ÇEŞİTLİ İLANLAR" 
 • Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ile Doktor Öğretim Üyeleri için 4 adet taşınabilir bellek, Profesörler için 6 adet taşınabilir bellek.

ENERJİ BAKANLIĞI (MAPEG) 50 MEMUR ALIMI!

Enerji ve tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün memur alımı başvuruları 25 Ağustos'ta başladı. Adaylar başvurularını 5 Eylül'e kadar tamamlayabilecek. Başvurular sadece Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

YAZILI SINAV TARİHİ, SAATİ VE YERİ!

Yazılı sınav 06 Kasım 2021 Cumartesi günü Ankara'da, saat 10.30'da Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ANKÜSEM) tarafından yapılacaktır. Sınav ücretini yatırarak sınav başvurusunu yapmış adayların sınava girecekleri yerleri gösteren "Sınav Giriş Belgeleri" ANKÜSEM web sayfasında yayımlanacaktır.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI TURKUNO 2 MEMUR ALIMI!

Dışişleri Bakanlığının yayımladığı ilana göre Birleşmiş Milletler Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği'nde görevlendirmek üzere sözleşmeli olarak 2 sekreter alınacak. Başvurular 24 Ağustos'ta başlayıp 17 Eylül'de bitecek. Adaylar başvurularını Birleşmiş Milletler Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği "One Dag Hammarskjold Plaza 885 Second Avenue, 45th Floor New York, NY 10017" adresine gerçekleştirecek.

BAŞVURU DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,

9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

03 Eyl 2021 - 00:26 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Erzurum Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Erzurum Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Korona aşısı sizce zorunlu olmalı mı?