İlk 24 ay ödeme yok, 84 ay vadeli 150.000 TL faizsiz son dakika kredi desteği! Faizsiz kredi müjdesi!

Kredi kullanmak isteyen vatandaşlara güzel haber geldi. Devlet dayanaklı Ziraat Bankası doğrultusundan kredi imkanı alıcılarını son derece heyecanlandırdı. Ziraat Bankası faizsiz kredi fırsatını kaçırmayın..

Binlerce Kişiye Faizsiz Kredi
Haber albümü için resme tıklayın

Kredi kullanacak kişiler ilk 2 yıl ödeme yapmayacaktır. 84 aya varan vadeye sahip faizsiz kredi, maksimum 150 bin TL'ye kadar kullanılıyor. 'Köyümde Yaşamak İçin Çok Sebebim Var' adlı proje ile küçükbaş işletmelerinin dişi hayvan stokunun en az 100 başa çıkarılarak sürdürülebilir.

Ekonomik işletmeler oluşturulması, atıl işletme kapasitelerinin üretime kazandırılması, artırılması hedeflenmektedir. Hedef kırmızı et üretimi ile yerel üretimi teşvik ederek üreticilerin gelir düzeyini artırmak. 

84 ay vade 150.000 TL faizsiz son dakika kredi desteği! Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ziraat Bankası'nın oluşturduğu anlaşma kapsamında Köye Dönüş kredisi yoğun ilgi görmeye devam ederken, faizsiz kredi vatandaşlardan çekilirken şartlar neler?

Ziraat Bankası'nın 7 yıl vadeli ve 150 bin TL'ye varan faizsiz köy kredisi desteğinin detayları sizlerle. Ziraat Bankası, "Köyümde Yaşamak İçin Çok Nedenim Var" projesi kapsamında faizsiz kredi sağlıyor. Başlatılan yeni kredi kampanyası ile yeni bir tersine göç etkisi yaratılması amaçlanmış ve son yıllarda köylerden büyük şehirlere göç nedeniyle hayvancılık büyük darbe almıştır.

DEVLET DESTEKLİ FAİZSİZ KREDİ ÖZELLİKLERİ!

Devlet destekli faizsiz kredi almak isteyen vatandaşlara müjdeli haber geldi. Ziraat Bankası faizsiz kredi imkanıyla birçok vatandaşa 2 yıl geri ödemesiz nakit desteği sağlıyor. Geri ödemeler 2 yıl sonra başlarken, vade süresi 7 yıla kadar uzatılmıştır.

Devlet destekli faizsiz kredi ilk etapta 150.000 TL olarak verilmektedir. Proje kapsamında kredi kullanan vatandaşların köylerine dönmeleri ve hayvancılıkla uğraşmaları isteniyor. Dişi hayvan sayısını 100 başa çıkaran vatandaşlara başka devlet destekleri ve hibe ödemeleri de yapılıyor.

FAİZSİZ KREDİ KİMLERE VERİLİYOR?

Köye geri dönen ve köye dönüş projesi kapsamında hayvancılıkla uğraşacağına söz veren vatandaşlara başta da belirttiğimiz gibi faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz krediler verilmektedir. Bu şartları kabul edenler ek bir ücret ödemeden anında kredi kullanabilirler. Ayrıca 84 ay vade ile geri ödenen krediye uygun geri ödeme koşulları eşlik ediyor.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Devlet destekli faizsiz kredi başvuru süreci başlamış ve devam etmektedir. Başvuru yapmak isteyenler il ve ilçe merkezlerindeki Tarım Müdürlüklerine giderek proje detaylarını aldıktan sonra kayıt olabilirler.

Tarım Müdürlükleri tarafından verilen onayın ardından Ziraat Bankası'na giderek onaylanan krediyi hemen tahsil etmek mümkündür. Kredi başvurusu için tek şart köye dönmektir, bunun dışında ek bir şart yoktur.

32 VALİLİK TARAFINDAN İMZALANDI!

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, Eylül 2020'de hayata geçirilen projeye 32 valilik katılım için protokol imzaladı. Hazırlıkları tamamlanan 14 ilde kredi kullandırılmaya başlandı. Açıklamada projenin gelişimine ilişkin görüşlerine yer verilen Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf, "Geçtiğimiz yıl eylül ayında Tokat Valiliği ile ilk protokolümüzü imzalayarak projemizi başlattık.

Bugün protokol imzalayarak projeye katılan valiliklerimizin sayısı 32’ye ulaştı. Potansiyel üreticilerin belirlenmesi, hayvan seçimi, yem alınacak ve et satılacak firmaların belirlenmesi gibi gerekli hazırlıklarını tamamlayan valiliklerimizin bulunduğu 14 ilimizde üreticilerimiz kredi kullanarak koyunlarını teslim almaya başladılar.

Proje kapsamında yaklaşık 1.250 üreticimize teslim edilen koyun sayısı kısa sürede 120 bine ulaştı. Valiliklerimizden aldığımız geri bildirimler, üreticilerimizin projeye olan yoğun ilgisi ve kısa sürede geldiğimiz aşama, projemizin hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediğini gösteriyor." ifadelerini kullandı.

PROJE İÇERİĞİ!

Söz konusu projenin içeriği hakkında şu ifadelere yer verildi : "Proje; kendi adına küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan veya daha önce yapmış olanlardan, işletmesinde 6-24 aylık dişi hayvan sayısının asgari 100 adete tamamlanması, kredi süresince (azami 7 yıl) işletmesinde dişi küçükbaş (6-24 ay dişi ) hayvan sayısının 100 baş altına düşmemesi, banka tarafından üretici başına 150.000 TL kredi kullandırılmasını içerir. Proje kapsamında olan koyun ırkları, Kıvırcık, Karacabey Merinosu, Anadolu Merinosu, Orta Anadolu Merinosu ırklarıdır."

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILACAK?

Kredi değerlendirmesi şu şekilde yapılacak:

 • Başvurularla ilgili olarak, Üretici/Üreticiler tarafından beyan edilen barınak kapasitesi, koyun ve arazi varlığı dikkate alınarak İlçe Proje Değerlendirme Komisyonunca ön değerlendirme yapılır.
 • Başvuruların değerlendirilmesinde öncelikli hedef; sürü büyüklüğü küçük olan yetiştiricilerin (100 başa kadar anaç koyun varlığına sahip) kapasitelerinin artırılmasıdır. Başvuruların Değerlendirilmesinde, O yıla (en son destek verilen) ait Anaç Kovun Keçi Destekleme Tespitlerinde işletmesinde 100 baş ve altı anaç Küçükbaşı olan yetiştiriciler öncelikli olarak değerlendirilecektir. Yine destekleme müracaatında, İlçe Proje Değerlendirme komisyonları 100-200 baş anaç hayvanı olan işletmelerin kapasite artırımı yapabilmesi amacıyla, ikinci olarak kontenjan ayırabilecektir.
 • Belgeleri uygun olan yetiştiriciler, İlçelerde Kaymakam Başkanlığında toplanacak olan İlçe Proje Değerlendirme Komisyonlarında değerlendirilir. Komisyon tarafından, yukarıda belirtilen başvuru koşullarının sağlanıp sağlanmadığı, kapasitesinin uygun olup olmadığı belirlenir, İlçe Proje Değerlendirme Komisyonları tarafından her başvuru sahibine ait bilgiler ekte (EK-1) yer alan tabloya işlenerek değerlendirme yapılır ve komisyonca imzalanarak İl Proje Değerlendirme Komisyonuna gönderilir.
 • İl Proje Değerlendirme Komisyonu, İlçelerden gelen listelerdeki çiftçileri kredibilite açısından değerlendirilmek üzere Banka'ya gönderir.
 • Banka tarafından Kredibilitesi uygun olan Üretici/Üreticilerin isimleri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü' ne yazılı olarak bildirilir. İl Proje Değerlendirme Komisyonlarınca Kredibilitesi uygun bulunan yetiştiriciler değerlendirilir.
 • İl Proje Değerlendirme Komisyonunca uygun bulunarak Valilik Proje Değerlendirme komisyonuna gönderilen listeler, Komisyonca tekrar değerlendirilerek nihai karar alınır.
 • Valilik Ana Proje Komisyonunun kararı kesindir. Kararlar uygulanmak üzere İl Proje Değerlendirme komisyonuna gönderilir.
 • İl Proje Değerlendirme Komisyonu kredi kullanması uygun bulunan kişilerin listesini, İlçe Proje Değerlendirme Komisyonuna bildirir, İlçe Proje Değerlendirme Komisyonlarınca üreticiler bilgilendirilir.
 • Kesinleşen asil listeler, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü internet sitelerinden yayımlanır.
 • Kesinleşen listede yer alan Üretici/Üreticilerin kredi ile ilgili tüm işlemleri ve kredi kullandırılması Bankanın kendi esas ve usullerine göre yapılır.
 • Banka tarafından kendisine kredi limiti tahsis edilen ve işlemleri tamamlanarak isimleri İl Müdürlüğüne bildirilen Üretici/Üreticiler, belirlenen süre içerisinde bağlı bulunduğu İlçe Müdürlüklerine giderek Tahhütnameyi (EK-3) imzalar.

02 Eyl 2021 - 00:23 - Ekonomigöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Erzurum Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Erzurum Haber değil haberi geçen ajanstır.

05

Cellat - gidiyoruz faizsiz diye 30 bin liraya 10 bin masraf çıkarıyor vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar ama dayin varsa ipotek bile istemiyor bunun adı adaletmis bende geçen hafta öğrendim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Ağustos 13:29
04

Kadir - haberi yazmışsın ama bankaya vardığın zaman senin anlattığının biri bile yok banka müdürüne hayvancılık yapmak için para çekmek istiyorum diyorsun adam sen Bi 100 200 tane alda biz sana gereken desteği veririzdiyor ben 200 tane hayvanı aldıktan sonra sana niye geliyim ki sana niye borçlanıyım bide 2 sene ödemeksizin kredi veriyormuşsunuz diyorsunuz öyle bir şey yok diyor sanki benden İlk defa duyuyor gibi yüzüme bakıyor

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 27 Ağustos 10:14
03

Hasbi Eser - Bir türlü kredi kullanmadık acep nedendir bilinmez her il ayrımı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ağustos 14:37
02

Hanım Demir - Keşke bizim gibi kiracı olanlarada ev almaları için de Bi keredi çıksa 12 yıldır kiracıyız işsisiz bizide düşünün lütfen

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 26 Ağustos 09:12
07

Eda - @Hanım Demir 02 nolu yoruma cevabı: Görmezler bizi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Eylül 23:47
06

Eda - @Hanım Demir 02 nolu yoruma cevabı: Kimse bizi görmez boşuna umitlenmeyelim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Eylül 23:46


Anket EYT ve genel af çıkar mı?