BAŞKAN ERDOĞAN'DAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 4 GÜN OLACAK AÇIKLAMASI..!

Koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa çıkama yasağı sonucunu gösterdi. 30 Büyükşehir ve Zonguldak için hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam edecek. 22 Nisan akşamı gece saat 24'te başlayacak olan sokağa çıkma kısıtlaması 26 Nisan gecesi saat 24'e kadar devam edecek. 23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise, yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırmasını özellikle planlıyoruz.

Koronavirüsle mücadeleyi 4 başlıkla hayata geçiriyoruz.

1- Fiziki mesafe. Sokağa çıkma yasağına kadar tüm sosyal mesafe kanunlarının dikkatlice uygulanması.

2- Sağlık sisteminin kesintisiz işlemesi.

3- Gıda ve temizlik alanları. Üretim ve tedarikte aksama yaşanmamasıdır. Ülkemizin hiçbir yerinde hiçbir ürünin yetersizliği yoktur.

4- Kamu düzeninin bozulmaması. Askerimiz, polisimiz, bekçimiz fedakarca görevlerini yürütüyor.

3 milyon vatandaşa vefa destek grupları destek verdi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI:

Koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa çıkama yasağı sonucunu gösterdi. 30 Büyükşehir ve Zonguldak için hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam edecek

22 Nisan akşamı gece saat 24'te başlayacak olan sokağa çıkma kısıtlaması 26 Nisan gecesi saat 24'e kadar devam edecek. 23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise, yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırmasını özellikle planlıyoruz.

Bununla ilgili ayrıntılar içişleri bakanlığımız tarafından kamuoyumuzla paylaşılacaktır. Fırıncı, sucu, gazete bayileri, medya mensupları dahil olmak üzere tüm çalışan ve kamu görevlilerine teşekkür ediyorum.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sizce Erzurum'da çözülmesi gereken en acil sorun nedir?