Oltu Taşı İran’da tanıtılacak

İran İslâm Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Dr. Sajad Soltanzadeh, Oltu Taşını İran’da tanıtacaklarını söyledi.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

İran İslâm Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Dr. Sajad Soltanzadeh Kaymakam Şenol Turan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Misafirini makamında ağırlayan Kaymakam Turan, Başkonsolosla yaptıkları görüşmede, iki ülke arasında yapılabilecek sosyal ve kültürel faaliyetleri değerlendirme fırsatı bulduklarını ifade etti.

“Sayın konsolosla, tarihi bağları çok eskilere dayanan iki ülkenin, ekonomik sosyal ve kültürel ilişkilerini geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Bu sebeple ilişkilerin geliştirilmesi her iki ülkenin de menfaatine katkı sağlayacaktır.” diyen Kaymakam Turan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ziyaretlerinin anısına Başkonsolos Soltanzadeh’ye Oltu taşı tespih hediye etti.

Daha sonra Oltu taşı iş merkezini gezen Oltu Taşı hakkında bilgiler alan İran İslâm Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Dr. Sajad Soltanzadeh Oltu Taşını İran’da tanıtacaklarını söyledi.

Ziyarete, Atatürk Üniversitesinden Prof. Dr. Nimet Yıldırım ve Atatürk Üniversitesi Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Adem Polat da eşlik etti.

İki ülke arasında, komşu iller ve sınır illeri için iş birliği potansiyeli ve zemininin hazır olduğunu belirten Soltanzadeh Kaymakam Turan’a misafirperverliğinden ötürü teşekkür etti.

Oltu Taşı Derneği Başkanı Ertuğrul Akça, ziyaret sonrası İran İslâm Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Dr. Sajad Soltanzadeh’a Oltu Taşı Stres tesbihi hediye etti

14 Ekim 2019 Erzurum- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?