Erdoğan'dan önemli açıklamalar...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitim çalışanları ile iftar sonrasında önemli...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitim çalışanları ile iftar sonrasında önemli açıklamalarda bulundu

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;


Müslümanlar olarak duamız Filistinli Yemenli Afrikalı Arakanlı kardeşlerimizle beraberdir. İnşallah bu ramazan İslam dünyasında kardeşlik ve huzur ikliminin hakim olduğu yeni bir döneme girmemizi sağlar.


Eğitim, istikbalimizi üzerine bina ettiğimiz ana sütundur. Eğitimi ihmal eden toplumların kendilerine aydınlık gelecek inşaa etmeleri mümkün değildir.


Son 17 yıldır eğitimi en öncelikli gündem maddesi yaptık. Bütçede aslan payının daima eğitme verdik.  Eğitim alanında tarihi nitelikte pek çok adım attık. Eğitimde altyapı problemlerini önemli ölçüde çözdük. Derslik payına düşen öğrenci sayısını 30’lu sayılara çektik. Öğrenci sayısına düşen öğretmen sayısını da artırdık.


Aynı şekilde öğretmenlerimiz mali ve sosyal imkanlarında ciddi bir iyileştirme gerçekleştirdik. Türkiye eğitim alanında da büyüdü ve kendini geliştirdi. 2002 ile bugünün rakamlarını karşılaştırmak


Ülkemizin dört bir yanına inşa ettiğimiz modern okullarını görenler ülkemizin geldiği konumu takdir ediyor. İnsan faktörünün olduğu her yerde noksanlıkların olması doğaldır. Eğitimde eksikliklerimiz elbette var. Eğitim özü itibariyle dinamik olduğu için sürekli yenilik gereklidir. Biz nasıl daha iyi ve nitelikli kalite bir eğitim arayışındaysak diğer ülkelerde öyle. Biz nasıl çalışıyorsak diğer toplumlarda aynı şekilde.


Eğitimde mükemmele ulaşma çabası takdir edilecek alkışlanacak bir tavırdır.


Son 17 yılda yapılan bütün yatırımların Türkiye’yi hedeflerini gerçekleştirme noktasında hazır hale getirdiğini düşünüyorum.


Müfredata dair kapsamlı projelerimizi hayata geçirmeye hazırız.


İyi niyetle dile getirilen eleştiriler dikkate alınıp gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Eğitim gibi 82 milyonun tamamını ilgilendiren konuda meseleyi yapıcı yerine yıkıcı olmak hiç kimseye yarar sağlamaz.


Ülkemizde ileriye doğru atılan adımları baltalamaya çalışan bir yıkım ekibi bulunuyor. Biz bugüne kadar ne yaptıysak bu yıkım ekibine rağmen başardık ve bugün de aynısını yapacağız.


Öğretmenlerimizin hakkını asla ödeyemeyiz.

22 Mayıs 2019 Erzurum/ Yakutiye- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sizce Erzurum'da çözülmesi gereken en acil sorun nedir?