Üniversite öğrencilerinden yardım!

Oltu Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Atatürk Üniversitesi Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler birinci sınıf öğrencileri, sığınmacı olarak Erzurum’da yaşayan yabancı uyruklu dar gelirli ailelere kıyafet yardımında bulundular.

Haber albümü için resme tıklayın

Oltu’da üniversite öğrencileri tarafından başlatılan kampanya sonrasında Pakistan ve Afganistan uyruklu sığınmacılara kıyafet yardımında bulunuldu. Öğrenciler kampanya kapsamında topladıkları kışlık kıyafetleri koliler halinde dar gelirli ailelere ulaştırdı.

Öğrencilerinden Buket Tuğçe Mıslıca, “Afganistan ve Pakistan’dan gelen mülteci kardeşlerimiz için kışlık giyecek yardımında bulunuyoruz. Halkımız bu yardım konusunda çok duyarlı davrandılar. Topladığımız giyecek yardımıyla onları bu soğuk kış günlerinde ısıtmayı düşünüyoruz. Yardımlarımız devam ediyor. Eğer yardım etmek isteyen insanlarımız varsa halen çok ihtiyacımız var. Yardımları bekliyoruz, teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Öğrenci Ulaş Ateş’te sözlerine şöyle devm etti, “Kurumumuz tarafından bir bildiri verildi. Bu bildiride Afganistan ve Pakistanlı mülteci kardeşlerimizin yardıma ihtiyacı olduğu söylendi. Bizde iki günlük kısa bir süre içerisinde bin civarında kışlık giyecekleri toplayarak Erzurum Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne teslim ettik.” .

17 Aralık 2018 Erzurum/ Oltu- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?