Listede sizin de adınız olabilir!

‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi’ proje kapsamında yapılan başvurular sonucuna göre hak kazanan yatırımcı listeleri belli oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ çerçevesinde yapılan 12’inci etap hibe başvurularına ait değerlendirmeler, Merkez Proje Değerlendirme Komisyonunca, İl Proje Değerlendirme Komisyonu Genel Raporları üzerinden nihai değerlendirilmesi yapılarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onayı ile sonuçlandı. Erzurum’da program kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan yatırımcı listesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün internet sitesinde yayınlandı.

Sonuçları öğrenmek için tıklayın

Konu ile ilgili açıklama yapan Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Osman Akar, “2006 yılından beri uyguladığımız Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Program’ı ile yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği vermekteyiz. Programla doğal kaynaklar ve çevrenin korunması, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenirliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsal alanda yaşayan toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasına yönelik uygulamalar hayata geçirilmesi amaçlanmıştır. Bu program kapsamında 2006-2018 yılları arasında uygulanan 11 Etapta; İlimize şu ana kadar toplam 36.4 Milyon TL hibe desteği sağlanmıştır. 2018 yılı içerisinde proje başvurusu aldığımız 12. Etapta ise; Çiftlik Faaliyetlerinin Geliştirilmesi Alt Yapı Yatırımlar Programı kapsamında 63 adet proje hibe desteği almaya hak kazanmış olup, Hibe tutarı 2.9 Milyon TL, Ekonomik Yatırımlar Programı kapsamında 3 Yatırımcı hibe desteği almaya hak kazanmış olup Hibe tutarı 1.7 Milyon TL’dir. Bakanlığımızca yatırımcılara kolaylık sağlamak için 24 Mart 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ değişikliği ile 01 Ekim 2018 olan iş bitirme süresi, 31 Mayıs 2019 tarihine kadar uzatılmıştır. Kırsal kalkınmanın ülke kalkınması açısından çok önemli olduğu kanaatindeyiz. Bu manada İlimizin kırsal alandaki kalkınmasını sağlamak amacıyla üreticilerimiz, yatırımcılarımız ve sektöre yönelik Bakanlık desteklerinin artarak devam edeceğini söyleyebiliriz.” dedi.

31 Mart 2018 Erzurum/ Yakutiye- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?