Seçim öncesi istişare

Erzurum Ticaret Borsası Başkan Adayı Abdurrezzak Cellat uyum içinde çalışan, kurumlarla barışık bir yönetim anlayışı benimseyeceklerini belirtti.

Büyütmek için resme tıklayın

Seçimlere kısa bir süre kala saha çalışmalarını hızlandıran Abdurrezzak Cellat bire bir esnafla görüşüp isteklerini dinliyor, projelerini anlatıyor. Gittiği her yerde hoş karşılanan Cellat, Erzurum’da kolektif hareketin önemine dikkat çekerek, Ticaret Borsası gibi sivil toplum örgütlerinin birlikte hareket etme noktasında öncülük etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Cellat, “Erzurum’un en büyük problemlerinden birisi de birlikte hareket etme, ortak yatırım yapma kültürünün olmaması, küçük sermayelerin birleşip ciddi yatırımlar yapamaması. Bu kültürün gelişmesinde sivil toplum örgütlerine ciddi görevler düşüyor. Seçilmemiz halinde uyum içerisinde çalışarak bu kültürü geliştirmeye gayret göstereceğiz” dedi.

Erzurum Ticaret Borsası Başkan Adayı Abdurrezzak Cellat istişare etmeninin önemine vurgu yaparak, yapılacak bütün hizmetleri esnafla istişare ederek gerçekleştireceğini belirtti. Başkan adayı Cellat, “Dinimiz yapacağımız her işte istişare ile karara varmayı emretmektedir. Kuranımız Şura suresi 38.Ayetinde “Onlar işlerini aralarında danışarak yaparlar” denilmekte, yine Peygamber efendimiz de “Kendi düşüncenize göre hareket etmeyin”, “Yapacağı işi ehliyle istişare edene, o işin en güzeli nasip olur” demektedir. Bizde bu anlayışla, seçilmemiz halinde yapacağımız hizmetleri esnafla istişare ederek, onların görüşlerini alarak yapacağız, ortak akıl bizim için çok önemli. Belki borsa bünyesinde ileri gelen esnaflarımızın yer alacağı bir danışma meclisi bile oluşturmayı planlıyoruz.” dedi.

28 Mart 2018 Erzurum/ Yakutiye- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?