Ali Korkut Kredi Yurtlar Kurumunda çalışmalarından bahsetti

Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Kredi Yurtlar Kurumu Alvarlı Efe Kız Yurdunda sunum yaptı.

Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Yurt Kur İl Müdürü Salih Kaygusuz, Alvarlı Efe Yurt Müdürü Fatma Utkulu ve öğrencilerin katıldığı kahvaltıda Korkut, çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, toplumun çeşitli kesimlerine yönelik 9 yıla yaklaşan hizmet dönemini içeren sunumlar yapmaya devam ediyor. Kentsel dönüşümden, sosyal belediyeciliğe geniş bir alanda yapılan hizmetleri ve yaptığı çalışmaları KYK yöneticileri ve öğrencilere anlattı. Erzurum’un tarihi ve kültürel özellikleri itibariyle önemli bir noktada olduğunu belirten Ali Korkut, "Erzurum’un gerek geleneksel üretimleri, yemek kültürü ve tarihi dokusuyla önemli bir destinasyon olduğunu görmek gerekiyor. Bunların sunumu için, öncelikli yapılması gerekenler, eski Erzurum dediğimiz bölgenin ortaya çıkarılmasıdır. Bu amaçla, kentsel dönüşüm ve tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılması projelerine öncelik verdik. 600 dönüm alanda kamulaştırma çalışması yaptık. Sultan Melik, Hacıcuma, Taş Mescit, Kadana, Dervişağa, Habibefendi, Hasanibasri, Mehdiefendi, Yukarı Habibefendi mahalleleri yeni projelerle değişimi sürdürüyoruz. Üç Kümbetler, Yakutiye ve Muratpaşa Kent Meydanları, İstanbulkapı, gibi tarihi eserlerin yeni sunumları Erzurum için önemli kazanımlardır. Şehir merkezinin, tarihi eserlerin ortaya çıkarılması, ulaşımın sağlanması kültür turizmi açısından önem arz ediyor" dedi.

KYK İl Müdürü Salih Kaygusuz, yapılan çalışmaların Erzurum açısından çok kıymetli olduğunu belirterek Ali Korkut’a teşekkür etti. Salih Kaygusuz, "Şehirlerin ancak bu anlayışla gelişip değişebileceğini görüyoruz. Ali Korkut başkanımız, bir anlamda Erzurum’un kaderini değiştirecek önemli hizmetlerin sahibi olarak karşımızda ve konuğumuz. Koyduğu her tuğla için kendisine teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

26 Mart 2018 Erzurum- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?