Genç çiftçi desteklemeler'ine tam gaz devam

Erzurum Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Desteklemelerine başvuruların 02- 30 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Haber albümü için resme tıklayın

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak için başlattığı Genç Çiftçi Desteklemeleri sürüyor.

Kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla 18-40 yaş aralığında tarımsal faaliyet gösteren veya göstermek isteyen genç çiftçilere 2016 ve 2017 yıllarında hibe yoluyla en fazla 30 bin TL destek verilmişti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Erzurum İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akar, “Tarımsal üretimde genç iş gücünü artırmak adına 2016 ve 2017 yıllarında gerçekleştirilen projelerle 501 genç çiftçimizi iş sahibi yaptık ve toplamda 15 milyon TL hibe destek verdik. Erzurum, bu ödenek miktarı ile Türkiye’de en fazla ödenek kullanan 10. il konumundadır. İlimizde 2016 ve 2017 yıllarında Genç Çiftçi projelerine ayrılan toplam bütçe değerlendirildiğinde, 15 milyon TL’nin önemli bir miktar olduğu görülmektedir. Bakanlığımız 2018 yılında da genç çiftçilerimizi desteklemeye devam etmektedir. 2018 yılı için yayınlanan genç çiftçi projelerine ilişkin tebliğdeki şartları taşıyan gençlerimizin ilçe müdürlüklerimize müracaatlarını gerçekleştirmelerini ve devletimizin sunduğu bu destekten azami düzeyde faydalanmalarını arzuluyorum.” dedi.

Projelerle ilgili başvurular 02- 30 Nisan 2018 tarihleri arasında ilçe müdürlüklerine yapılacaktır.

24 Mart 2018 Erzurum/ Yakutiye- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?