Aydemir; birliğimiz, dirliğimiz daim olsun

TBMM Genel Kurulunda konuşan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun. Gönüllerden Rabb’im ordumuzu daim muzaffer kılsın.’ diye konuştu.

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşta milli birlik ve duyarlılık konusuna vurgu yaptı. Aydemir, Doğu’dan Batı’ya milli iradenin tek yürek halinde olduğuna da dikkat çekti.

Rabia ahdinde, nefsini hakka adayan şehitleri anan Milletvekili Aydemir, ‘Ülkemizin birliği, devletin bekası, milletin huzur ve barışı davasına can adayan, "Bayrak inmesin, ezan dinmesin." imanını taşıyan, millî bütünlük ve kardeşlik hukukuna baş koyan, Aziziye, Çanakkale ruhuyla Afrin’de yeni bir tarih ve yeni bir destan yazan şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.’ diye konuştu.

MİLLİ DUYARLILIK VURGUSU

Afrin’de kaydedilen Zeytindalı operasyonu sürecinde, milli duyarlılığın en üst düzeyde yaşandığı, Türk milletinin gönlünden sadır olan desteklerin bir büyük güç oluşturduğu, bunun birlik ve bütünlüğü, kardeşlik ruhunu ifade ettiğini kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Millet olarak bir destan dönemini hep birlikte aynı şuur ve aynı ruhla yeniden yaşadık. Milletin birliği, devletin dirliği, vatanın bölünmez bütünlüğü ahdiyle niyazlar yükseldi hanelerden köy köy, ilçe ilçe, şehir şehir. Konuşmama vesile olan da bu hâletiruhiyedir. Erzurum Karayazı’dan arayıp Cumhurbaşkanımıza saygı sunan, ordumuzun zaferi için otuz gün oruç tutup gece yarıları niyazda bulunan Hatice abla, Şırnak İl Başkanımız İbrahim Halil Erkan’a uğrayıp "Biz de şanlı ordumuzun yanında teröristlerle savaşmak istiyoruz. Bizi de Afrin’e gönderin." diyen 70 yaşındaki Hayrettin ağabey ve yüzlerce kıymetli insan, yiğit insan, Erzurum Hınıs’tan Edirne Lalapaşa’ya, Hakkâri Şemdinli’den Sinop Boyabat’a dualar tek, niyazlar tekti. ‘Rabb’im ordumuzu daim muzaffer kılsın’ dedi.

‘BİRLİĞİMİZ, DİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN’

‘Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun. Gönüllerden "Rabb’im ordumuzu daim muzaffer kılsın." Yakarışlarının semaya yükseldiğini, Doğu’dan Batı’ya milli iradenin tek yürek halinde olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘ Dualar ve âminler buluştu yüce milletimizin ufkunda. Fatiha’lar ile Fetih suresinin feyzi yağdı üstümüze fevç fevç ve bir tarih yazdı bu millet Afrin önünde yeniden. Çanakkale şühedasının ervahıyla birlikte bunu yaptı. "Biz de millet, hem nasıl milletmişiz." diyordu ya Akif, işte Afrin’de onu yeniden gösterdik cihana. Peygamber’in kucağını açarak beklediği şühedamızla bunu yaptık, atları, kanları, mübarek gazilerimizle bunu yaptık. Rabb’im fethimizi mübarek, milletimizi her daim aziz kılsın. ‘ diye konuştu.

MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİ DİLE GETİRDİ

TBMM Genel Kurulundaki konuşmasında Afrin Harekatının cephe gerisine değinen Milletvekili Aydemir, ‘Bir de cephe gerisi var bu destanın; tasvir ve tarifine kelimelerin kifayet edemeyeceği bir hâl. Malazgirt Ovası’ndan Pasinler Ovası’na, Ağrı’dan Konya’ya, Tekman’dan Cizre’ye, Karakoçan’a bu yüce millet, varlık ve dirlik mücadelesine niyaz niyaz, dua dua destek verdi. Yesevi ahvadı, Anadolu bacıları, Nene Hatun torunları, keteler, çörekler, börekler, kadayıf dolmaları gönderdi cepheye. Ak elleri boğum boğum kınalı bacılarımız bereler ördü, eldivenler dikti Mehmet’e. Diyarbakır Hani’deki kardeşim yevmiyesini, Gaziantep Araban’daki adaşım nevalesini bağışladı bu ulvi yolda yürüyenlere. Pervari’den Gercüş’e, Karaçoban’dan Çat’a, Bandırma’dan Edremit’e, Söğüt’ten Akşehir’e kan bağışında yarıştı bu aziz millet.’ dedi.

AFRİN DESTANI

Afrin’de yeni bir destan yazıldığı, bir tarihi dirilişin kaydedildiğini söyleyen Milletvekili Aydemir, ‘Ve cephe: Bir yanda huzurun, barışın, adaletin ve asayişin temsilcisi aziz ordumuz; karşısında şekavet odakları, menhus, berbat, pis nefislerini bölmek, parçalamak ve yoketmeye hasretmiş bir güruh, dirliği, birliği ve varlığı yok etmeye kendini vazife kılmış iblis sürüsü, tıpkı FETÖ gibi. Ve muzafferiyet. Hâli yaşatana sayısız kere şükürler olsun. ‘ niyazında bulundu.

TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasının son bölümünde Başkomutan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı selamlayan Milletvekili Aydemir, ‘Bu fethin ışığında "sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak" kararlılığını bir kez daha gösteren aziz milletimizi ve kahraman ordumuzu şükran, şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, hak ve hukukla özdeşleşmiş, ecdat felsefesini millî fazilet ve haysiyet çizgisinde bir vatan ve din aşkı, bir yüksek gurur ve şuurla ifa eden başta Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm kahramanlarımızı selamlıyorum.’ dedi.

24 Mart 2018 Erzurum/ Yakutiye- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?