Liseli öğrencilerden Cuma Hutbesi

Horasan Anadolu İmam Hatip Lisesi, dün Cuma Hutbesi Güzel Okuma Yarışması düzenledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Horasan ilçesinde dün göğsümüzü kabartan bir etkinlik gerçekleşti. Anadolu İmam Hatip Lisesi, düzenlediği ‘Cuma Hutbesi Güzel Okuma Yarışması’ ile öğrencilerin eğitimdekini kalitesini arttırmaya hedefleyen bir etkinliğe imza etti.

Yarışmaya katılan öğrenciler tarafından Cuma Hutbesi okundu ve değerlendirme sonucunda, Yakutiye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Arif Hikmet Bayrak 1’inci olarak, İspir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Saraç 2’inci olarak Erzurum Hasani Basri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdülmelik kilit 3’üncü olarak yarışmayı kazandı. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere ve dereceye girenlere çeşitli hediyeler ve ödüller dağıtıldı.

Horasan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak düzenlenen yarışma öncesinde katılımcılara etkinlik hakkında bilgiler verildi. Yarışmaya Erzurum’un 10 ilçesinden gelen öğrenciler katıldı. Yarışmada dereceye giren diğer öğrencilere de Horasan Belediyesi altın ile ödüllendirdi.

Programa Horasan Belediye Başkan Vekili Daştan Bingöl, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selahattin Karakurt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Aydın İlçe Müftüsü Abdusselam Aydın, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

24 Mart 2018 Erzurum/ Horasan- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?