Mehmetçikten sivil hassasiyet

11. Kalkınma Planı Doğu Anadolu İstişare Toplantısı amacıyla Erzurum’a gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, burada yaptığı konuşmada, Mehmetçiğin ‘Zeytin Dalı’ harekatındaki sivil vatandaşa karşı göstermiş olduğu hassasiyete dikkat çekti.

Haber albümü için resme tıklayın

Cuma günü Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 11. Kalkınma Planı Doğu Anadolu İstişare Toplantısı dolayısıyla Erzurum’daydı. AK Parti İl Binasın da ‘Zeytin Dalı Harekatıyla’ ilgili açıklamalarda bulunan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Sivil vatandaşın kılına dokunulmaması konusunda her türlü hassasiyeti Mehmetçiğimiz gösterdi.” dedi. Bakan Elvan, teröre karşı içte ve dışta mücadelenin sonuna kadar süreceğine de vurgu yaparak, “İçte ve dışta ayak bağı olan Türkiye’yi hedef alan her türlü terör olayına karşı sonuna kadar mücadele etmeye kararlıyız. Afrin operasyonunu çok şükür önemli oranda tamamladık ve özellikle sınırımızda bir terör koridoru oluşturulmasını engellemek yönünde atmış olduğumuz bu adım Türkiye Cumhuriyeti’nin ne kadar güçlü olduğunu teröre karşı ne kadar kararlı bir mücadele sergilediğini ortaya koyar.” sözlerini kullandı.

MEHMETÇİK TÜRKE YAKIŞTIĞI GİBİ SİVİLLERE DAVRANIYOR

Mehmetçiğin sivillere karşı hassas davrandığına dikkat çeken Bakan Elvan, “Afrin operasyonuna karşı çok değişik ifadeler kullanıldı. Bazı ülkeler kaygılıyız dediler. Teröre karşı bir operasyon olduğunu tüm dünya biliyor açık ve şeffaf şekilde biz teröre karşı nasıl mücadele ettiğimizi tüm dünyaya gösterdik ve bu mücadeleye gerçekleştirirken de orada yaşayan bir sivil vatandaşın kılına dokunulmaması konusunda her türlü hassasiyeti Mehmetçiğimiz gösterdi. Bunu yine tüm dünya biliyor ama buna rağmen tüm dünya halen kaygılıyız diyorsa buna bir soru işareti koymalıyız. Teröristleri yok ettiğimiz için mi kaygılısınız teröristlere karşı savaşan Mehmetçiğimizin teröristleri korkarak kaçırdığı için mi kaygılısınız. Tüm dünya şunu bilmeli ve anlamalı biz teröre karşı mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Bundan sonraki süreçte de terörün kökünü kazıyana kadar mücadelemiz devam edecek. Hata yapan ülkelerde hata yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar ve şunu söyleyeceklerdir biz hata yaptık teröre karşı mücadele eden PKK’ya karşı, PYD’ye karşı, DAEŞ’e karşı ve tüm terör örgütlerine karşı mücadele eden Türkiye Cumhuriyeti devletiyle biz beraber olsaydık birlikte terörle mücadelesine destek verseydik diyecekler.” şeklinde konuştu.

24 Mart 2018 Erzurum/ Yakutiye- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sizce Türkiye'nin gelişimi ve güçlenmesi için en çok hangi alanda çalışma/yatırım yapılması gerekiyor?