- 09 Nisan 2018

Dünyanın en havalı kütüphanesi

Çin 1.2 Milyon kitapla dünyanın en havalı kütüphanesini açıyor.  İç mekanı nefesinizi kesecek.

mask

Çin 1.2 Milyon kitapla dünyanın en havalı kütüphanesini açıyor.  İç mekanı nefesinizi kesecek.

2/12
mask

Bir kitabı okumaya çalışırken hiç kimse izlenmeyi sevmez ancak Çin'deki çarpıcı kütüphaneyi ziyaret etmek için bir istisna yapmaya razıyız.

3/12
mask

Fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi bu kütüphane inanılmaz ve devasa bir yapıya sahiptir. Ortadaki oditoryum, adeta dev bir gözü andırıyor.

4/12
mask

Tianjin Kentsel Planlama ve Tasarım Enstitüsü (TUPDI) işbirliğiyle Hollanda tasarım firması MVRDV tarafından tasarlanan ve daha sonra “Binhai Gözü” olarak adlandırılan beş katlı kütüphane, Tianhai'deki Binhai Kültür Bölgesi'nde yer almaktadır.

6/12
mask

Tamamlanması üç yıl süren kütüphane, giriş katında bir okuma alanı, orta bölümlerdeki salon alanları, ofisler, toplantı alanları ve üstteki bilgisayar/ses odalarına sahip.

7/12
mask

Görünüşe göre, bu fütüristik görünümlü zeminin tavan raflarının çoğu, kitaplarla dolu gibi görünecek şekilde boyanmış ancak gerçekte, salondaki kapakların çoğu basılı görüntüler.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Erzurum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Erzurum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.